Готуються до виборів? Бутусов розповів, що Кабмін почав збирати інформацію про військових-політиків

За словами журналіста, уряд зобовʼязав військове командування зібрати дані про представників керівництва партій у Збройних силах

ЗСУ, реєстр
Самого наказу в мережі наразі немає

За інформацією журналіста Юрія Бутусова, Кабмін зобовʼязав Командування Сухопутних військ ЗСУ (КСВ) збирати інформацію про бійців, які є членами керівних органів українських політичних партій. У свою чергу КСВ надіслало всім військовим частинам та зʼєднанням відповідний наказ з поміткою "терміново". Його військовим необхідно було виконати до 25 жовтня.

У звʼязку з цим виникло питання, навіщо збирати відповідну інформацію. На думку Бутусова, це може бути небезпечною спробою "втягнути армію у політичну кампанію на боці однієї з політичних сил". Відповіні зʼявилися в його Faebook 24-25 жовтня.

"20 жовтня адміністративне управління штабу сухопутних військ ЗСУ розіслало наказ з поміткою "терміново" до усіх підпорядкованих військових частин та з'єднань усіх рівнів надати інформацію про членів керівних органів політичних партій, які мобілізовані до лав ЗСУ. Військові командири мають вказати прізвище, партійну приналежність, назву посади в керівному органі армії, та надати вказану інформацію адмінуправлінню КСВ до 25 жовтня", - йдеться у пості.

Водночас джерела журналіста у КСВ та Генштабі ЗСУ розповіли, що відповідний наказ був розісланий за вказівкою Кабміну. В коментарях до публікацій один з користувачів мережі припустив, що наказ повʼязаний з незодавно прийнятим Верховною Радою законом про довічний моніторінг політично значущих осіб (англійською - PEP). Однак Бутусов зазначив, що до кола PEP входять не тільки керівники політичних сил, а й представники багатьох інших сфер суспільно-політичного життя.

Також Бутусов нагадав, що інформацію про керівників політичних партій в армії Кабмін міг би отримати самостійно - з реєстрів Мінʼюсту та Міноборони. Окрім цього, згідно з законом "Про Збройні сили України", "військовослужбовці зупиняють членство у політичних партіях та професійних спілках на період військової служби". Тому бійці не зобовʼязані надавати відповідну інформацію керівництву, адже юридично вони до жодної партії не належать.

Окрім цього колишній військовослужбовець сил ТРО ЗСУ Андрій Денисенко розповів, що під час його служби політичну інформацію в армії вже збирали. Зокрема, цей збір даних, який проходив восени минулого року, стосувався всіх депутатів, блогерів, політичних і громадських діячів, які проходять службу. Це не могло відбуватися без відповідного наказу, вважає Денисенко. На думку Бутусова, таким чином "створюється токсичність навколо усіх політичних осіб, які прийшли на службу в армії".

"Сподіваюсь, наші деякі шановні військові керівники зроблять висновки, що інколи на незаконні забаганки політиків треба мати сміливість сказати "вибачаюсь, але юристи нам таке підписувати заборонили". Сподіваюсь, Верховний головнокоманувач В.Зеленський зверне увагу на цю ганебну дурість та негайно заборонить будь-кому втягувати армію у будь-які питання зі словом "політика", як такі, що сіють конфлікти та нездорову атмосферу в силах оборони, за керівництво якими відповідає саме він", - додав журналіст.

Закон про РЕР: що він регулює

17 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про довічний фінансовий моніторинг для політично значущих осіб, коротко - РЕР. Зокрема, закон збільшує час контролю фінансового становища впливових політиків.

Замість трьох років після звільнення посади топпосадовці будуть фактично мати довічний статус РЕР. Закон має на меті посилити боротьбу з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. Прийняття цього закону є вимогою МВФ та останнім кроком для початку перемовин про членство України в ЄС. Тепер впливові особи в Україні матимуть відзвітовуватися щодо своїх фінансових потоків, зокрема, їхнього походження.

Статус РЕР поширюється на президентів, прем’єр-міністрів, міністрів та їхніх заступників, депутатів, політичних діячів вищих рангів, високопосадовців судової системи, правоохоронних органів, юстиції, оборони, керівництва Національного банку, державних підприємств тощо. Такою є практика фінансового моніторингу в країнах Заходу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube