Чоловіки, які перебувають не в Україні, повинні мати певні обмеження щодо роботи, права балотуватися та брати участь у тендерах, вважає військовослужбовець
У ЗСУ пропонують обмежити у певних правах чоловіків, які виїхали за кордон під час війни. При чому не тільки тих, хто перетнув кордон незаконно, ухиляючись від служби, а і тих, хто виїхав законно. Таку пропозицію висловив молодший сержант, командир відділення БПЛА у 59-й окремій мотопіхотній бригаді імені Якова Гандзюка Павло Петриченко.
Військовослужбовець під час інтерв'ю у програмі "Час: Online" зазначив, що, на його думку, люди, які втекли за кордон, відмовились від єдиного обов'язку перед державою. За словами Петриченко, це стосується всіх чоловіків, які зараз не перебувають на території України.
"Я думаю, що тут має бути достатньо проста політика по відношенню до цих людей. Нам держава всі 30 років давала якісь права. В один момент вона попросила один обов'язок – захистити Батьківщину. Ці люди відмовилися від цього обов'язку. Я навіть вважаю, навіть ті чоловіки, які виїхали законно і зараз не перебувають на території України, мають бути обмежені в певних правах", - сказав Петриченко.
Також він пояснив, у яких саме правах, на його думку, мають бути обмежені люди, які виїхали за кордон. На думку військового, вони не повинні мати можливості працювати у певних галузях. А також брати участь у державних тендерах.
"Такі люди не мають права працювати в правоохоронних органах. Не мають права обіймати посади в державних органах. Не мають права обиратися, бути там місцевими депутатами, народними депутатами, міськими головами. Не мають права брати участь у тендерах державних. Ну і все те, де залучена держава, вони мають бути максимально обмежені", - каже молодший сержант.
Натомість він пропонує їм працювати на заводах або займатись бізнесом. Тільки не претендувати на блага від держави.
"Займайтеся бізнесом, працюйте на заводах, але, будь ласка, не претендуйте на ті блага або ту ступінь управління чи відповідальності, яка є в державі. Не лізьте сюди. Ви від цього відмовилися, будь ласка, давайте далі ми без вас. Живіть, питань немає, працюйте, заробляйте, платіть податки. Але, ви відмовилися брати участь в збережені держави – тепер держава має певні права у вас забрати", - додав Петриченко.
Щодо випадків, коли чоловіки виїхали за кордон за підробленими документами та зробили це за межами КПП, їх чекає адміністративна відповідальність. Але відомо, що притягнути таких осіб до відповідальності можливо лише впродовж року з моменту незаконного перетину кордону.
За словами речника Державної прикордонної служби України Андрія Демченко, чоловіки, які незаконно виїхали з України за кордон, а тепер намагаються повернутися додому, можуть не сподіватися на безкарність.
"Нікому з тих чоловіків, які перетнули кордон тепер не вдасться уникнути відповідальності. Особливо це стосується тих, що покинув країну після 24 лютого 2022 року, коли у країні запровадили військовий стан, - сказав Демченко.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.