Готуємо басму - м'ясо та овочі по-узбекськи - рецепт

Читать на русском

Басма дуже невибаглива в приготуванні.

Читать на русском
Рецепт, продукти, харчування
Басму можна їсти як першу страву!

Басма дуже невибаглива в приготуванні.

Рецепт узбекської страви басма сподобається усім, хто любить ситну та смачну їжу з м'ясом та овочами! Готувати його просто. А щоб смакувало ще більше, Інформатор вже традиційно має для вас смачну пораду. 

8 грудня відзначають День Конституції в Узбекистані. З цієї нагоди Інформатор розповість, як приготувати традиційну страву узбекської кухні. Басма – це справжня узбецька кулінарна фантастика! Ця страва з м'яса та овочів у приготуванні дуже легка, мороки з нею немає жодної, а на столі - надзвичайно смачно! До вашої уваги рецепт з книги знавця узбекської кухні Сталіка Ханкішієва "Казан, мангал та інші чоловічі задоволення".

Басма - дуже проста в приготуванні й надзвичайно смачна страва!
Басма - дуже проста в приготуванні й надзвичайно смачна узбекська страва!

Вам знадобиться:

  • М'ясо будь-яке (яловичина, баранина, свинина) - 1 кг.
  • Цибуля ріпчаста - 1 кг.
  • Картопля - 700 г.
  • Морква - 350 г.
  • Капуста - 700 г.
  • Часник - 1-2 головки.
  • Помідори – 3-4 штуки.
  • Баклажани - 1-2 штуки.
  • Буряк - 1 штуки.
  • Перець болгарський – 2-3 штуки.
  • Перець гострий стручковий – 1-2 штуки.
  • Огірки – 2-3 штуки.
  • Сіль - до смаку.
  • Зіра - дрібка.
  • Пряні трави (петрушка, кріп, кінза, базилік).

Як готувати: 

Беремо казан і починаємо його наповнювати. Нарізаємо м'ясо шматочками 3х3 см і укладаємо на дно. Якщо шматки з жиром – то жиром до стінок. Якщо є шматки з кісточками – їх на дно. Якщо є сало, можна викласти низ казана, а зверху вже м'ясо. Візьміть яловичий край та яловичу жирну грудинку. Наріжте, щоб на кожному шматку був жир, і покладіть її в нижній шар жиром до стін, а край викладайте кубиками на грудинку. Далі солимо м'ясо і рясно посипаємо зірою.

Наступним етапом ріжемо кільцями або півкільцями всю цибулю і укладаємо її поверх м'яса. Потім йдуть помідори великими часточками. Можна заздалегідь видалити грубу шкірку. І знову солимо. Поверх них укладаємо порізану крупними скибочками моркву і вище кладемо картоплю, цілу або половинками. Солимо.

Тепер всі овочі, що залишилися, відправляємо в казан. Не забуваємо про часник - кладемо його цілком голівками. Зелень кладемо ціликовими гілками (після приготування ми її викинемо). Солимо і посипаємо зірою.

З самісінького верху у нас має бути капуста, порізана великими шматками. Перед укладанням у казан ми її трохи перетремо з сіллю та зірою. Насамкінець покриваємо весь набір цільним листям капусти.

Обов'язково треба накрити казан щільною кришкою, щоб пара, що утворюється всередині посуду, не виходила назовні. Відправляємо страву на плиту, на середній вогонь. Як тільки всередині закипить, це ми зрозуміємо по шуму, що доноситься з надр казана, зменшуємо вогонь. За годинку басма готова!

Висновки. Дуже проста страва. Готується швидко. Результат – дуже, дуже смачно! 

Порада від Інформатора: одразу відкривати кришку не можна, дайте страві постояти на 15 хвилин довше. Покривне листя можна викинути, або укласти його на дно страви, на яку вийматимемо вміст. Все має бути викладено з точністю навпаки: м'ясо у нас виявиться нагорі. Надзвичайно неймовірною виходить картопля, тож не шкодуйте її для басми. З дна можна начерпати міцного та смачного бульйону й їсти басму, як першу страву. Смачного! 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.