Бабушкінський районний суд Дніпра скасував запобіжний захід для Сергія Гнезділова, військовослужбовця 56-ї окремої мотопіхотної бригади, він повертається на службу
Військовослужбовець 56-ї окремої мотопіхотної бригади Сергій Гнезділов, який минулого року публічно оголосив про СЗЧ, щою добитися змін у ротації в ЗСУ, повертається на службу. Його випустили з-під варти. І тепер він має повернутися на службу впродовж трьох днів.
Як повідомляє "Радіо Свобода", підготовче засідання у справі Гнезділова відбулося у Бабушкінському районному суді Дніпра. Його адвокатка подала клопотання про повернення військового до частини та звільнення його від кримінальної відповідальності. Сам Гнезділов заявив, що готовий повернутися на службу.
Суддя задовольнила клопотання про звільнення військового Сергія Гнезділова від кримінальної відповідальності після його публічного СЗЧ у 2024 році. Він має повернутися на службу у три встановлені для цього дні та буде оператором БпЛА.
Нагадаємо, що протест Сергія Гнезділова став викликом для військової системи України. У своєму публічному зверненні він висвітлив корупцію, проблеми ротації та несправедливі умови для мобілізованих. Втім, його вчинок викликав дискусію щодо необхідності реформ у сфері військової служби та безпеки.
Гнезділов відомий тим, що пішов на фронт у віці 19 років, взявши академвідпустку у Львівській політехніці, де навчався. Він брав участь у боях на Донеччині, включаючи Піски та Бахмут, є військовим та громадським активістом. Якраз у вересні президент України підписав закон, який звільняє від відповідальності військових за перше дезертирство або самовільне залишення частини, якщо вони повернулися на службу.
28 листопада 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про добровільне повернення на службу тих, хто вперше пішов у СЗЧ. Згідно із законом відкрите кримінальне провадження не заважає бійцю повернутися на службу.
Інформатор писав, що випадок Гнезділова з його виходом в самовільне залишення частини (СЗЧ) не є унікальним, а радше відображає глибоку і системну проблему в українській армії. Проблема СЗЧ та дезертирства, яку не можуть вирішити профілактичними заходами чи жорсткими покараннями, в Україні загострюється. Кількість самовільно залишивших військові частини в Україні перевищила 80 тисяч (і це тільки дані на вересень 2024 року - ред.)
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.