Загальна сума задекларованих доходів українців за 2022 рік склала 147,92 млрд гривень
Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що за минулий рік в нашій країні зафіксували зростання кількості мільйонерів серед громадян. Чиновник заявив, що українці подали 266 тисяч декларацій про майновий стан та доходи за 2022 рік. Загальна сума задекларованих доходів склала 147,92 млрд гривень.
Про це він повідомив на своєму офіційному Telegram-каналі. Гетманцев зазначив, що серед поданих декларацій, 112 тисяч була подана у зв’язку із використанням права на податкову знижку.
Загальна сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету, становить 444,08 млн гривень. Найбільшу увагу привернув той факт, що на 16% зросла кількість громадян, які задекларували доходи понад 1 млн гривень. Таких осіб в Україні налічується 12 374. Це на 2863 особи більше, ніж у попередньому декларуванні за 2022 рік.
Ці мільйонери задекларували до сплати в бюджет податкові зобов'язання у сумі 2 756,0 млн грн та 526,5 млн гривень військового збору. Загалом, за результатами декларування доходів, у 2023 році громадяни сплатили 4 539,02 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 946,09 млн грн військового збору. Данило Гетманцев подякував усім платникам за виконання податкового обов’язку.
Також ми писали, що Кабінет Міністрів України та профільні комітети Верховної Ради можуть запровадити нові податки для збільшення бюджетних доходів, які спрямують на фінансування оборонних потреб країни. Влада розглядає наступні зміни:
0,1% військового збору — з прибутку підприємств та доходів ФОПів,
1,5% - від вартості дорогоцінних металів,
30% - від вартості ювелірних виробів,
10% - від вартості рухомого майна,
Також в уряді йде мова про те, аби ввести додаткове оподаткування операцій з нерухомістю та запровадження додаткового податку на деякі інші операції. Чиновники дискутують стосовно нових ставок основних податків. Пропонується підвищення ПДВ та військового збору.
В Україні також опублікували список з найбільших платників податку на прибуток у банківській сфері. Зазначається, що 57% податку на прибуток по банківській системі нараховано державним банкам. До топ-5 підприємств входять:
Нагадаємо: кріпосні зобов'язання для населення - це шлях до невдачі. Громадяни вже не бажають повертатися з Європи в Україну, втрачаючи віру в майбутнє. Андрій Золотарьов ділиться своїми враженнями від правок у законі про мобілізацію та розкриває, що нас чекає далі. Приєднуйтеся до обговорення, щоб зрозуміти сутність цих змін та їхній вплив на громадян.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.