Гетманцев не виключив другий етап підвищення податків: за якої умови ПДВ можуть збільшити

Голова Комітету з питань податкової політики заявив, що наразі немає підстав для підвищення ПДВ, однак така можливість може виникнути, якщо уряд ухвалить відповідне рішення для фінансування армії

Данило Гетманцев, підвищення податків
Підвищення ПДВ може стати реальністю в найближчому майбутньому

Голова Комітету з питань податкової політики Данило Гетманцев припустив можливість другого етапу підвищення податків. Він підкреслив, що в цьому питанні важливо враховувати потреби уряду. Зокрема, він акцентував на розгляді контексту фінансування армії.

Гетманцев зазначив, що наразі підстав для збільшення податку на додану вартість немає. Однак він не виключив, що така необхідність може виникнути в майбутньому, пишуть "Українські новини".

"На даний момент ми не бачимо причин для підвищення ПДВ, але не можна виключати, що вони з'являться пізніше, можливо навіть через місяць або згодом. Це залежатиме від ініціативи уряду, і без відповідної пропозиції ми не будемо робити жодних змін", – зазначив Гетманцев.

Він підкреслив, що рішення щодо ПДВ повинні виходити з позицій уряду і його потреб у ресурсах для фінансування оборони.

"Підвищення ПДВ розглядається як можливий ресурс для публічних фінансів. Це одне з найменш шкідливих джерел, які залишилися на розгляді. Проте чи необхідно його використовувати, має визначати уряд", – додав Гетманцев.

За його словами, наразі достатньо тих змін у податковій системі, які вже були проголосовані Верховною Радою в першому читанні. Нагадаємо, що Верховна Рада схвалила в першому читанні законопроект про підвищення податків 11416-д.

"Необхідно також думати не тільки про поточні потреби, але й про наступний рік, коли ще не до кінця зрозуміло, чи отримаємо ми всі обсяги зовнішньої допомоги, на які розраховуємо", – наголосив він.

Перший крок до масштабного збільшення податків в Україні

17 вересня Верховна Рада України з другої спроби ухвалила у першому читанні законопроєкт №11416д, який передбачає історичне збільшення податків. Цього року до бюджету планується додатково залучити 58 млрд грн. А вже у 2025 році – 137 млрд грн. Основні зміни стосуються збільшення військового збору та нових податків для ФОП і фінансових установ.

Ці зміни вже можуть вступити в дію у жовтні, а нараховувати податки по-новому можуть почати з 1 жовтня (місяць, коли закон вступить у силу). Також розглядалася можливість введення такої ж ставки для фізичних осіб-підприємців, що працюють на спрощеній системі оподаткування. Причини для підвищення податків пов’язані з необхідністю забезпечення збільшення військових витрат.

Нагадаємо, що 3 вересня Верховна Рада України у першому читанні не змогла підтримати законопроєкт №11416-д про збільшення податків. Після чого його відправили на повторний розгляд.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube