Заступниця голови НБУ Катерина Рожкова попереджає, що внаслідок підняття податків депутатами Верховної Ради для банків, державі потрібно буде виділити 3 млрд грн для Укрексімбанку та Сенс-Банку, щоб у них було достатньо капіталу
17 вересня 2024 року депутати Верховної Ради України проголосували у першому читанні за підвищення податків. Законопроєкт передбачає сплату банками всіх форм власності 50% від своїх прибутків за 2024 рік до держбюджету. За словами заступниці голови НБУ Катерини Рожкової, через це Мінфін буде змушений дофінансувати на 3 млрд грн державні Укрексімбанк та Sense Bank.
Про це Інформатор повідомляє з посиланням на інтерв'ю Катерини Рожкової для Forbes Ukraine. Якщо Верховна Рада запровадить для банківського сектору у 2024 році підвищене оподаткування на рівні 50%, два державні банки не відповідатимуть вимогам до капіталу, і їх доведеться докапіталізувати з бюджету.
Цьогоріч НБУ перейшов на нові вимоги до структури капіталу банків, що на 100% відповідають європейським підходам. Відповідно банки збільшили власний капітал за рахунок доходів. Але якщо норма закону про податок у 50% для банків за рік набере чинності, двом фінустановам доведеться залучати з бюджету 3 млрд грн.
"Ми передбачали, що банки використають прибуток для органічного виконання цих вимог. Але якщо з прибутку банків ретроспективно стягнуть 50% (а не 25%, як прописано в законі зараз) за увесь 2024 рік, двоє держбанків – Укрексімбанк та Sense Bank – порушать вимогу до капіталу", - заявила заступниця голови НБУ.
У 2023 році Верховна Рада вже підвищувала податки для всіх комерційних банків з 18% до 25%. 17 вересня 2024 року депутати парламенту попередньо проголосували за нове збільшення податків, яке може відбутися вже у жовтні 2024 року. Це розроблений Мінфіном урядовий законопроєкт. Серед іншого, пропонується за 2024 рік у банків забрати не 25% прибутку до бюджету, а 50%. Законопроєкт також передбачає:
Завдяки нововведенням цього року до бюджету планується додатково залучити 58 млрд грн. А вже у 2025 році – 137 млрд грн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.