Гепатит А продовжує крокувати Україною: небезпечний вірус знайшли ще в одній області

Читать на русском

Захворів чоловік у місті Глухів Сумської області

Читать на русском
Гепатит А в Україні
Лікарі вчергове радять бути обережнішими, завжди мити руки та уникати контактів із потенційними хворими

Захворів чоловік у місті Глухів Сумської області

Небезпечний вірус, що викликає гепатит А, помітили на Сумщині. У місті Глухов виявили хворого чоловіка. Наразі він отримує все необхідне лікування.

Про це повідомляє "Суспільне" з посиланням на глухівську лікарку-епідеміологиню Валентину Божок. Зазначається, що це перший випадок в даному регіоні, що свідчить про те, що вірус продовжує ширитися Україною. 

Відомо, що людина, яка занедужала, повернулися напередодні з Вінниці. Це перший випадок в області. Нагадаємо, що вперше спалах хвороби зафіксували саме на Вінниччині.

"Найбільш вірогідно, пов'язаний цей випадок саме з тим, що людина перебувала в місті Вінниця. Він був два дні буквально там. Тобто, людина, яка не контактувала з багатьма іншими людьми, перебувала в основному вдома. І тому, ми не думаємо, що буде поширення великої кількості захворювань на цей час. Далі вже, можливо, будуть завезені нові випадки, бо зараз велика міграція", – розповіла лікарка Валентина Божок.

Вона нагадує, що небезпека гепатиту А полягає в його сильній заразності. Це гостре захворювання, яке навпрочуд швидко передається від особи до особи.

"Те, що характерно, наприклад, для вірусу гепатиту А, то він може починатися з високої температури. На вигляд, як ГРВІ може починатися. Через два-три дні може з'являтись жовтяниця. Це є жовтий колір обличчя. Далі вже можуть такі симптоми додаватись, як блювання, нудота, уже класичні, такі для гострої кишкової інфекції", - нагадує лікарка.

За словами медиків, ще одна небезпека вірусу полягає в тому, що він розповсюджується за тиждень чи два після того, як проявилися перші симптоми. І найчастіше виною цьому є банально немиті руки. Це звучить по-дитячому, але безліч українців досі нехтують такими простими правилами, як миття рук перед їжею. 

"Наприклад, людина приготувала їжу для когось іншого, інша людина поїла, ну й отримала цю хвороба. А вона називається "хвороба немитих рук", так само як будь-яке гостре кишкове захворювання", – розповіла Божок. 

Це перший випадок гепатиту А в Глухові за 10 років, зазначає лікарка. Регіон вже давно забув про таку хворобу - але ось вона проявилася знову. 

Гепатит А в Україні: що це та як вберегтися 

Нагадаємо, що останніми тижнями в Україні фіксується спалах гепатиту А. Він вже має ознаки епідемії, захворіли сотні осіб в кількох регіонах країни. 

Все почалося на Вінничині. Ймовірніше за все, причиною захворюваності стала питна вода, в яку потрапили води зі знищеного росіянами Каховського водосховища. Однак чому вірус почав поширення саме з Вінницької області - наразі невідомо.

Що треба знати про гепатит А? Він також відомий як "хвороба Боткіна". Це гостре вірусне захворювання, яке вражає печінку. При відсутності або несвоєчасності лікування хвороба може привести до тяжких наслідків - аж до інвалідизації та смерті. 

Вірус передається через їжу, воду та особисті контакти з людьми, які вже були інфіковані. У тих, хто захворів, жовтіють очі та шкіра, стаються розлади шлунку та кишківника, втрачається апетит, сильно болить живіт, змінюється колір сечі тощо. 

Є, втім, і гарні новини: у тих, хто перехворів, створюється пожиттєвий імунітет. Однак чекати на останній не варто. Слід не забувати, що гепатит А не лікується. Все лікування є симптоматичним і зводиться до полегшення симптомів у надії, що організм сам переборе вірус. 

Найкращим способом уникнути гепатиту А є вакцинація. Наявні препарати гарно допомагають, вони є в Україні в кожному регіоні, скористатися ними можна безкоштовно. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.