“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Над цим питанням працювало багато фахівців, але чітко встановити джерело так і не вдалось
Регіоном, з якого почалось поширення гепатиту А в Україні, стала Вінничина. Не дивлячись на те, що перший випадок було зафіксовано 16 жовтня, чітко джерело зараження досі не встановлено. За припущеннями МОЗ, збудник вірусу міг бути у водопровідній мережі.
Відповідну заяву зробив у четвер, 16 листопада, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в онлайн-інтерв’ю медичній експертці ЮНІСЕФ Катерині Булавіновій. Він зазначив, що над питанням встановленні джерела спалаху працювала велика група фахівців, вона розглядала різні варіанти, але встановити його чітко не змогла.
"Чітко не встановлено джерело, з якого розпочався спалах. Були розглянуті різні варіанти. Найбільшу перевагу надаємо варіанту з водопровідною мережею, але імовірність харчового шляху передачі також не виключаємо", – сказав міністр.
Ляшко наголосив, що не дивлячись на негаразди з встановленням джерела вірусу є й позитивні моменти. Насамперед це реагування системи охорони здоров'я на спалах гепатиту А. Все було чітко та професійно, що дало свої результати. В це не менш важливо у запобіганні поширенню вірусу.
"Ми переключилися на запровадження протиепідемічних заходів, які швидко могли б дати результат. Наприклад, хоч по водоканалу й не виявили збудника, але відразу запустили гіперхлорування. Це потенційно могло знищити й інші збудники (які там ще могли бути – ред.), тому надалі ми їх і не виявили", – сказав Ляшко.
Він додав, що наразі отримана інформація продовжує аналізуватися й фахівці все одно вийдуть на "нульового пацієнта" та знайдуть джерело. Адже передача інфекції відбувалась побутовим шляхом й найбільше заражених виявили серед родин.
Як розповів очільник МОЗ Віктор Ляшко, за 9 місяців в Україні зареєстровано 314 випадків гепатиту А. Минулого року їх було 287. Що стосується Вінничини, то у ній лабораторно підтверджених випадків вірусного гепатиту A – 275. Серед хворих 42 дітей.
Аби запобігти поширенню вірусу у регіоні школярів перевели на онлайн-навчання. Щоденно проводять дезінфкекцію громадського транспорту, а всіх медиків міста – вакцинували.
Окрім Вінничини хворі на гепатит А станом на 6 листопада є в Івано-Франківській області (12 випадків), Тернопільській області (1 випадок), на Дніпропетровщині (3 випадки) та у Закарпатській області (11 випадків).
Інкубаційний період вірусу доволі тривалий - від 14 до 28 діб. По його закінченню виникає симптоматика:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.