У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Державний санітарний лікар наразі не знає, чому епіцентром спалаху стала саме Вінничина
Причиною спалаху гепатиту А у Вінницькій області могла стати питна вода. Однак фахівці зараз відпрацьовують різні сценарії. Чому саме цей регіон став першим, з якого почалося активне поширення вірусу в Україні, наразі невідомо.
Другою причиною спалаху можуть бути заражені харчові продукти. Більшість людей, які захворіли, розповіли, що купували їх на місцевому ринку. Про це державний санітарний лікар України Ігор Кузін розповів в інтервʼю "РБК-Україна".
Кузін пояснив, що висока кількість хворих зазвичай вказує на питну воду як на джерело інфекції. Однак не виключені й інші фактори, такі як харчові продукти, особливо ті, що купуються на місцевих ринках, включаючи овочі, фрукти та молочні продукти. Також були випадки захворювань серед працівників кондитерських фабрик та молокозаводів.
Зараз у фокусі досліджень - тестування людей, щоб виявити можливих носіїв хвороби. Кузін висловив надію, що скоро вдасться знайти спільне джерело інфекції. Він також зазначив, що гепатит А - це інфекційне захворювання, яке часто передається через контакт з зараженими поверхнями та їжу чи воду, якщо руки не були ретельно вимиті.
Він наголосив на важливості вакцинації та особистої гігієни, адже більшість українців не мають імунітету до цього вірусу, оскільки вакцинація проти гепатиту А не входить до національного календаря щеплень. Він додав, що спалахи гепатиту А частіше трапляються в осінньо-зимовий період, коли бактерії менш активні, а віруси продовжують розмножуватися.
В НСЗУ розповіли, що Гепатит А вражає печінку та може мати як легкий, так і тяжкий перебіг. Вірус передається внаслідок вживання забруднених харчів або води, через недотримання особистої гігієни.
Серед симптомів гепатиту А: слабкість, підвищена температура, діарея, блювота, пожовтіння шкіри й білків очей. При цьому лише лікар може підтвердити діагноз гепатиту А і надати рекомендації щодо лікування. У разі підозри хвороби потрібно звертатись до сімейного лікаря. Якщо симптоми не становлять загрози для життя та здоров’я, в лікарню невідкладної допомоги - якщо симптоми спричинили невідкладний стан.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.