Генсек НАТО зробив тривожну заяву щодо Бахмута

Офіційної ситуації щодо падіння оборони Бахмута немає

Генсек НАТО зробив тривожну заяву щодо Бахмута
Окупанти продовжують штурмувати Бахмут і компенсувати якість кількістю

У НАТО не виключають можливе падіння оборони Бахмута. І це може статися найближчими днями. Там точаться запеклі бої.

Таку думку висловив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Про це він сказав, прибувши на зустріч міністрів оборони країн ЄС у Стокгольмі, пише The Guardian.

"Ми бачимо те, що росія перекидає більше військ, більше сил, і те, чого їй бракує в якості, вони намагаються компенсувати кількістю. Вони зазнали великих втрат, але водночас ми не можемо виключати, що Бахмут може зрештою впасти найближчими днями", - сказав Столтенберг.

Генсек НАТО наголосив, що це не обов’язково буде "переломним моментом" у російській загарбницькій війні. Однак, це свідчить про те, що росію "не можна недооцінювати" і треба продовжувати підтримувати Україну. Водночас боєць ЗСУ "Бахмутський демон" 7 березня повідомив, що є перспектива втримання міста. За його словами, сценарій відходу на кордони міста для уникнення котла і продовження оборони обговорювався, але зараз саме він не є актуальним.

"По низці локацій штурмовики рашистів зупинені, а десь їх відкотили. Ми виграємо час до формування нашого ударного катка, який так вдарить по окупантах, що вони посиплються як картковий будиночок. Я не знаю, чи вдарять одразу тут, чи десь у фланг, чи в іншому місці, але воно в них розсиплеться все. Коридор дорогою життя лишається, а Бахмут стоїть", - написав у своєму Telegram-каналі написав боєць ЗСУ під ніком "Бахмутський Демон".

8 березня він повідомив, що під Бахмутом збили "сушку" окупантів. Йдеться про ворожий штурмовик. 

"Мінус сушка окупантів під Бахмутом. Доліталися", - повідомив "Бахмутський Демон".

Бахмут на карті, джерело: deepstatemap
Бахмут на карті, джерело: deepstatemap

Ситуація довкола Бахмута

6 березня на засіданні Ставки Верховного головнокомандувача вирішили продовжити оборонну операцію у Бахмуті. Раніше видання Bild повідомило, що між Зеленським та Залужним виникла суперечка стосовно оборони міста. З кількох джерел у політичному керівництві Києва виданню стало відомо, що Залужний кілька тижнів тому рекомендував подумати про вихід українських сил із Бахмута з тактичних міркувань. Bild пише, що з військової точки зору місто не має стратегічного значення, вихід зі зруйнованого міста не мав би вирішального значення. У Збройних силах України заперечили чутки щодо конфлікту між Зеленським та Залужним. Захисники міста бачать доцільність його утримання. 7 березня аналітики Інституту вивчення війни (ISW) повідомили, що бої за Бахмут продовжуються. Вони прогнозують серйозні втрати для сил ПВК "Вагнер". Водночас розвідка Британії зазначає, що публічні розбіжності між ПВК "Вагнер" та Міноборони росії щодо розподілу боєприпасів підкреслюють труднощі у підтримці високого рівня особового складу та боєприпасів, які необхідні для просування рф з їх поточною тактикою. 

Раніше ми писали, що росія втратила у Бахмуті в 5 разів більше військових, ніж Україна. Крім того, Зеленський розповів, як приймали рішення обороняти Бахмут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube