Про відступ не йдеться: Зеленський розповів, як приймали рішення обороняти Бахмут

Підсумки 377 дня повномасштабної війни

Про відступ не йдеться: Зеленський розповів, як приймали рішення обороняти Бахмут
Фото: Офіс президента

Більш як сім місяців росія активно штурмує Бахмут та населені пункти на підступах до нього. З військової точки зору захоплення міста не має сенсу. До того ж оточити Бахмут практично неможливо. Однак бої за територію виявилися найдовшими та найкривавішими за всі 12 місяців повномасштабної війни. Й боротьба продовжиться. 

Про рішення щодо оборони Бахмута, у вечірньому зверненні розповів президент України Володимир Зеленський. 

"Сьогодні на Ставці я прямо поставив питання і командувачу «Хортиці» генералу Сирському, і Головкому Залужному про те, якою вони бачать далі оборонну операцію на Бахмутському напрямку. Чи відійти, чи продовжувати оборону й посилюватись у місті. Обидва генерали відповіли: не відходити й посилюватися", — наголосив Зеленський.

Президент України зазначив, що саме тема Бахмута стала основною темою обговорень під час засідання Ставки. Аби розвіяти дезінформацію, про ситуацію на цьому напрямку говорили більш ніж годину. Доповідали як головнокомандувачі, так і розвідка. 

"Буває, на жаль, багато різних дезінформаційних повідомлень. Від тих, хто навіть чути не може абсолютно закритих розмов про оборону, але щось стверджує про якісь нібито рішення щодо питань оборони", — зазначив очільник держави.

Позиція про оборону Бахмута була одноголосно підтримана Ставкою. Інших пропозицій не було. Аби продовжити бій — найближчим часом головкоми мають знайти відповідні сили, щоб допомогти українським військовим. 

"Немає такої частинки України, щоб сказати, що від неї нібито можна відмовитись. Немає такого українського окопу, у якому стійкість і героїзм наших бійців були б нібито нецінними. Окупант убиває за сам факт, що ми українці. За одне тільки слово про Україну. За нашу мрію про Україну. За наше життя – життя українців. І ми знищуємо окупанта всюди – всюди, де це дає результат для України. Бахмут дав і дає один із найбільших результатів за час цієї війни, за час усієї битви за Донбас. І я дякую кожному солдату, хто бʼється на цьому найскладнішому напрямку", — підсумував Зеленський.

Бої з Бахмут

За словами радника голови ОП Михайла Подоляка, навіть у разі відступу українських сил на вигідніші позиції оборона Бахмута буде "великим стратегічним успіхом". У відомстві зазначили, що ЗСУ досягли поставленої цілі в Донецькому напрямку. Однак нині, Бахмут хочуть зробити ключовою ділянкою фронту й для цього розробляють відповідну стратегію.  

"Що стосується оборони Бахмута, то вона виконала поставлені завдання на 1000%. Військові реалізували план зі знищення основного боєздатного угруповання противника з одного боку та забезпечили навчання й підготовку десятків тисяч українських військовослужбовців для підготовки до контрнаступу з іншого", — заявив радник голови ОП.

За даними The New York Times від 6 березня, штурмові бригади ЗСУ, які здійснюють контрнаступальні дії в Бахмуті, витісняють ЗС РФ із міста, попри ризик оточення. При цьому українські командири визнають, що їхні сили у місті все ще перебувають під загрозою оточення. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube