За словами Рафаеля Гроссі, ці удари становлять загрозу ядерній безпеці та життю людей
Поблизу тимчасово окупованого Енергодару три безпілотні апарати атакували одну з електропідстанцій. Вона була виведена з ладу. Також у результаті було поранено вісьмох співробітників Запорізької атомної електростанції.
Про це повідомляє пресслужба МАГАТЕ. За словами гендиректора організації Рафаеля Гроссі, такі удари по території ЗАЕС становлять загрозу ядерній безпеці та життю людей.
Експерти Міжнародного агентства з атомної енергетики, які перебувають на станції, заявили, що побачили густий дим і почули вибухи з боку розподільчого пристрою. Це сталося після того, як їм повідомили, що безпілотники влучили у ліс, який знаходиться поруч.
Відомо, що сама підстанція розташована за межами майданчика ЗАЕС. Наразі співробітники МАГАТЕ не повідомляють про будь-які наслідки на майданчику.
Пізніше представники агенства зазначили, що поблизу Енергодару три дрони влучили в одну з електричних підстанцій, поранивши вісьмох працівників. Один з них потребував медичної допомоги. Через атаку стався витік масла щонайменше з одного з двох трансформаторів підстанції. Удар пошкодив верхню частину одного з них, а також з'єднувальну лінію.
Внаслідок атаки постраждала підстанція “Радуга”, вона виведена з ладу. Водночас місто Енергодар та прилегла промислова зона не були знеструмлені. Ці підстанції є життєво важливими частинами системи виробництва, передачі та розподілу електроенергії.
Центр національного спротиву повідомив, що російські військові перетворили окуповану ЗАЕС на базу для чеченських бойовиків, облаштувавши там навіть тир. Російські війська запускають дрони-камікадзе над ядерними реакторами. Про це свідчать і відеодокази, які отримала українська розвідка.
Також внаслідок обстрілів на Запорізькій АЕС повністю зруйновано станцію моніторингу радіації. Ця споруда розташована неподалік АЕС і слугує для збору інформації про рівень забруднення радіацією. Вона є часиною складнішої системи ядерної безпеки на ЗАЕС.
Згідно з доповіддю Міністерства енергетики США, наразі диспетчерське управління ЗАЕС здійснюється лише однією людиною. Це свідчить про критичний дефіцит кваліфікованого персоналу, що робить експлуатацію станції ще більш ризикованою.
Як пишуть журналісти, перезапуск ЗАЕС під російським контролем несе значні ризики для ядерної безпеки не лише України, а й сусідніх країн. Міжнародна спільнота повинна вжити заходів, щоб запобігти цьому небезпечному сценарію та гарантувати безпеку Запорізької атомної електростанції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.