"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Наразі диспетчерське управління ЗАЕС здійснюється лише однією людиною
Росія планує перезапустити Запорізьку атомну електростанцію, яка наразі перебуває під її окупацією. Це викликає серйозну занепокоєність з огляду на потенційні ризики для безпеки, адже подібного прецеденту в історії атомної енергетики ще не було: жодна країна раніше не захоплювала й не експлуатувала діючу атомну електростанцію іншої держави. Щобільше - в окупантів немає персоналу, який би забезпечив належну роботу станції.
За інформацією The Wall Street Journal, коли гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі зустрічався з російським дикттором Володимиром Путіним минулого місяця в Сочі, він запитав главу Кремля, чи буде перезапущено станцію. Путін відповів, що обов'язково буде, але не уточнив терміни, коли це станеться – до чи після закінчення бойових дій.
Наразі більшість реакторів ЗАЕС знеструмлені й перебувають у режимі холодної зупинки. Лише один реактор продовжує працювати на мінімальному рівні потужності, щоб забезпечити станцію теплом для підтримки систем безпеки.
Однак виникає питання, чи володіє Росія необхідними кваліфікованими кадрами для експлуатації ЗАЕС. З моменту будівництва станції вона зазнала значних модернізацій, й тепер частково використовує західні системи керування та американське ядерне паливо від Westinghouse. Ці нюанси можуть бути незнайомі російським фахівцям, що ставить під сумнів їхню здатність безпечно керувати електростанцією.
Згідно з доповіддю Міністерства енергетики США, наразі диспетчерське управління ЗАЕС здійснюється лише однією людиною. Це свідчить про критичний дефіцит кваліфікованого персоналу, що робить експлуатацію станції ще більш ризикованою.
Перезапуск ЗАЕС під російським контролем несе значні ризики для ядерної безпеки не лише України, а й сусідніх країн. Міжнародна спільнота повинна вжити заходів, щоб запобігти цьому небезпечному сценарію та гарантувати безпеку Запорізької атомної електростанції, пишуть журналісти.
На території Запорізької атомної електростанції, яка з березня 2022 року перебуває під окупацією російських військ, стався вибух безпілотника. За даними МАГАТЕ, ударний БПЛА пошкодив захисну оболонку одного з реакторів, а також вантажівку з продуктами.
На щастя, внаслідок інциденту загроза ядерної аварії не виникла. Проте, це далеко не перший ризикований епізод, пов'язаний з ЗАЕС з часів її окупації.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначає, що за два роки окупації на станції зафіксовано понад 150 грубих порушень правил експлуатації. Ці дії окупантів, а саме пошкодження ліній електропередач, що живлять ЗАЕС, неодноразово ставили під загрозу безпеку роботи станції та несли ризик масштабної аварії. Наразі рівень загрози на ЗАЕС оцінюється у 7-8 балів з 10, що порівняно з аваріями на Чорнобильській та Фукусімській АЕС.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що окупанти перетворили один з енергоблоків Запорізької АЕС на спортзал та гараж.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.