Газ дорожчає протягом багатьох місяців: в Мінекономіки назвали цифри

В Україні в жовтні змінилася вартість газу

Яка ціна блакитного палива в Україні в жовтня
Газ

В Україні за жовтень змінилася фактична вартість блакитного палива. Йдеться про збільшення ціни близько на 2%, якщо порівнювати з вереснем. Стало відомо, як змінилися цифри за останній місяць. 

Такими даними поділилися в Міністерстві економіки України. Зазначається, що в жовтні вартість газу зросла на 2,3%, якщо порівнювати з вереснем 2023 року. Ціна газу минулого місяця була на рівні 15 196 гривень за тисячу кубічних метрів (без урахування ПДВ). Варто підкреслити, що йдеться про фактичну вартість: тобто, це не підвищення тарифів. 

Слід підкреслити, що вартість блакитного палива в Україні зростає четвертий місяць поспіль. У 2023 році ціна на блакитне паливо змінювалася таким чином: 

  • січень 2023 року - 23 723,43 гривні за тисячу кубометрів;
  • лютий 2023 року - 20 727,73 гривні за тисячу кубометрів;
  • березень 2023 року - 18 681 гривні за тисячу кубометрів;
  • квітень 2023 - 14 382,34 гривні за тисячу кубометрів;
  • травень 2023 - 11 164 гривні за тисячу кубометрів;
  • червень 2023 - 10 743 гривні за тисячу кубометрів;
  • липень 2023 року - 10 833 гривні за тисячу кубометрів;
  • серпень 2023 року - 12 500 гривні за тисячу кубометрів;
  • вересень 2023 року - 14 850 гривні за тисячу кубометрів;
  • жовтень 2023 року - 15 196 гривні за тисячу кубометрів.

"Середня ціна газу розраховується за формулою для цілей Податкового кодексу України щодо справляння рентної плати за використання надр", - пояснили в Міністерстві економіки України. 

Якими будуть тарифи для населення?

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов раніше зазначав, що цієї зими збільшення тарифів на газ для населення та підприємств не очікується. На думку експерта, це відбудеться лише після завершення війни. Голова Нафтогазу зауважив, що наразі Україна також має дбати про питання, які стосуються все ж таки ринку енергії й впровадження ринкових механізмів. Якщо ж говорити про ринкове регулювання ціни на газ, то це, на думку експерта, потрібно вирішувати виключно при військовій стабілізації.

"Це, безумовно, питання, яке має вирішуватися виключно при стабілізації ситуації, в першу чергу військової стабілізації. Тому я б зараз його не піднімав, щоби нікого не лякати. Але, безумовно, для того, щоб розвинути суттєво енергетичну структуру, інфраструктуру України, маємо запроваджувати ринкові механізми. І, безумовно, ця реформа є ключовою", - зауважив Олексій Чернишов. 

Варто підкреслити, що чинний тариф Нафтогазу не змінюватиметься щонайменше до кінця опалювального сезону. Наразі вартість блакитного палива для клієнтів Нафтогазу становить 7,96 гривні за кубічний метр (з урахуванням ПДВ). У інших постачальників ціни можуть відрізнятися (приблизно до 9-10 гривень за кубічний метр). 

Водночас раніше голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко зазначив, що в 2024 році тарифи на комунальні послуги в Україні можуть зрости. На думку експерта, Україна повинна буде реалізувати поставлені США завдання щодо тарифів протягом року. За прогнозом Попенка, тарифи в 2024 році можуть змінитися таким чином:

  • Електроенергія - до 6 гривень за кіловат;
  • Газ - до 15 гривень за кіловат;
  • Тепло та гаряча вода - на 30-50% в залежності від регіону. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube