У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Учень створив квадрокоптер за технологією 3D-друку
Учень 11 класу природничо-математичного ліцею Юрій Тумир розробив дрон-розвідник міношукач для ЗСУ. Свою розробку хлопець презентував на IV Всеукраїнському STEAM-FEST. Спочатку школяр хотів зробити машину, яка шукає міни, але методом «спроб і помилок» створив квадрокоптер.
Про це повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків на своїй сторінці в Фейсбук.
"Він дозволяє проводити розвідку території. Також він може проводити пошук мін та позначати їх на карті нашого майбутнього мобільного додатку. Тобто, дрон летить по наперед заданому маршруту в додатку, проводить обстеження території, позначає на яких координатах розташовані міни.", - розповідає юний винахідник.
Дрон-сапер також має бачити розмір та тип міни, для цього також передбачена відповідна система. За словами Юрія Тумира, винахід сконструйований таким чином, що протистоїть можливій спробам його заглушити та вкрасти.
Український студент Ігор Клименко виграв конкурс Global Student Prize. Він захоплюється розв'язанням глобальної проблеми протипіхотних мін та розробив "квадрокоптерний міношукач". Останні два роки хлопець активно працює над своїм останнім дослідженням Quadcopter Mines Detector. Його успішно презентували на численних конкурсах та виставках. Ігор був фіналістом Х Фестивалю інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2021: Україна і світ". Також він отримав золоту медаль у молодшій категорії на Малайзійській 21-й технологічній виставці (MTE) у 2022 році. Ця нагорода була особливо важливою для Ігоря. Адже саме вона дозволила йому успішно представити свої дослідження світові.
Ігор розробив два робочих прототипи свого пристрою. Зараз він працює з інвесторами та різними організаціями для швидкого впровадження в реальних умовах, щоб допомогти зменшити кількість жертв вибухових пристроїв і почати відбудову України. Хлопець отримав від України два офіційні патенти на свій пристрій.
Нагадаємо, що «Нова пошта» та ДСНС України разом займаються створенням роботів-саперів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.