Він отримав нагороду у 100 тисяч доларів
Український студент Ігор Клименко виграв конкурс Global Student Prize. Він захоплюється розв'язанням глобальної проблеми протипіхотних мін та розробив "квадрокоптерний міношукач". Зараз хлопець працює над своїм дослідженням.
Про це повідомляється на сайті премії Varkey Foundation. У 5 класі, коли почалася війна в Україні, Ігор зрозумів, що хоче допомогти своїй країні. Цікавлячись наукою, він вирішив застосувати свої знання для розробки роботів для розмінування.
Вже у 10 класі почав використовувати квадрокоптери та дрони у своїх ідеях. Останні два роки хлопець активно працює над своїм останнім дослідженням Quadcopter Mines Detector. Його успішно презентували на численних конкурсах та виставках. Ігор був фіналістом Х Фестивалю інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2021: Україна і світ". Також він отримав золоту медаль у молодшій категорії на Малайзійській 21-й технологічній виставці (MTE) у 2022 році. Ця нагорода була особливо важливою для Ігоря. Адже саме вона дозволила йому успішно представити свої дослідження світові.
Ігор розробив два робочих прототипи свого пристрою. Зараз він працює з інвесторами та різними організаціями для швидкого впровадження в реальних умовах, щоб допомогти зменшити кількість жертв вибухових пристроїв і почати відбудову України. Хлопець отримав від України два офіційні патенти на свій пристрій. До того ж винахідник співпрацює зі ЗМІ, щоб підвищити обізнаність серед військових і цивільних. Зараз Ігор також бере участь у бізнес-інкубаторі UF Startup School Beginner 2022 і незабаром планує підписати з цією організацією угоду про співпрацю.
Зараз він навчається на фізико-математичному факультеті у КПІ імені Ігоря Сікорського і є активним волонтером, підтримуючи військові зусилля, готуючи та доставляючи провізію для військових і тих, хто її потребує. Отриману від Global Student Prize премію Ігор спрямує на розвиток своїх винаходів. У його планах — масове виробництво.
Квадрокоптер-міношукач можна використовувати для очищення забрудненої вибухонебезпечними предметами території України. Як пише "Новинарня", у розробці використали металодетектор (дріт і плата) для пошуку мін і, власне, квадрокоптер. Дрон підлітає до будь-якого металевого об’єкта, починає передавати інфрачервоні сигнали. Їх отримує плата або комп’ютер. Далі прораховуються координати за допомогою відомого часу і швидкості дрона. Потім на ділянці, де по GPS виявлений вибухонебезпечний предмет, позначаються координати – і коптер “бризкає” фарбою на потенційно небезпечне місце. Вже на нього буде орієнтуватися сапер, перебуваючи на цій ще не очищеній від вибухових небезпечних предметів ділянці. Такий дрон має летіти низько – приблизно на 40 сантиметрів від землі. Але це залежить від рельєфу, характеру рослинності на кожній конкретній ділянці.
Chegg.org Global Student Prize — це нагорода в розмірі 100 тисяч доларів, яка вручається студенту, що здійснює найбільший реальний вплив на навчання, життя своїх однолітків і на суспільство загалом. Подаватись або номінувати можна студентів, яким виповнилося 16 років, які навчаються в академічному закладі чи на програмі підготовки та підвищення кваліфікації. Студенти-заочники, а також студенти, які навчаються на онлайн-курсах, також мають право брати участь.
При виборі фіналістів Global Student Prize беруть до уваги навчальні досягнення, вплив на своїх однолітків, зміни, які здійснює кандидат, у своїй спільноті та суспільстві за її межами, подолання складнощів на своєму шляху, креативність та інновації.
Нагадаємо, полонений "азовець" Дмитро Козацький переміг на престижному фотоконкурсі у Парижі. Крім того, українка стала другою жінкою, яку нагородили престижною премією з математики.
Також Інформатор писав, що у Львові школяр розробив потужну зарядну станцію для військових.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.