«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Влада Франції має намір підтримати членство України в Північноатлантичному альянсі, оскільки це допоможе запобігти новій війні
Французька влада вирішила підтримати членство України в Північноатлантичному Альянсі за зразком Польщі та країн Балтії, відмовившись від більш обережної позиції для посилення тиску на Росію.
Як зазначає видання Le Monde, джерела в Єлисейському палаці розповідають, що нещодавно Франція не була готова обговорювати вступ України до НАТО, але за останні кілька місяців країна переглянула свою позицію.
Одним з показників цього, за інформацією журналістів, є те, що можливість членства нашої країни в Альянсі обговорювалася на засіданні Ради оборони в Єлисейському палаці. На думку французьких політиків, такий крок допоможе чинити тиск на Росію.
"Вступ України до НАТО може відбити у Росії полювання продовжувати війну або, якщо конфлікт припиниться, запобігти будь-якій новій агресії. Перспектива членства могла б переконати президента України Володимира Зеленського вступити в переговори, коли він вважатиме це за потрібне", - повідомляє Le Monde.
Журналісти уточнюють, що Париж з такою позицією зможе зблизитись з країнами Центральної Європи та Балтії, які виступають за членство України в НАТО.
"Позиція Франції зараз ближча до позиції Польщі, ніж до позиції Німеччини", - розповів неназваний дипломат.
На саміті у Бухаресті у 2008 році країни НАТО пообіцяли, що Україна стане частиною Альянсу. Але пізніше вони ніяк не конкретизували своє рішення.
Наша країна очікує, що на саміті НАТО у Вільнюсі, який відбудеться 11-12 липня, вона отримає "дорожню карту" для вступу. При цьому, як зазначали українські та іноземні чиновники, членство можливе лише після завершення війни з Росією. До вступу до НАТО Україна розраховує отримати гарантії безпеки, які могли б запобігти можливому повторному нападу Росії.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський у понеділок, 19 червня, провів переговори з прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком. Досягнуто згоди щодо спільних позицій перед самітом НАТО у Вільнюсі. Одним із важливих питань є надання Україні конкретних перспектив стосовно членства в альянсі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.