Фейсбілдінг: як омолоджувати своє обличчя за допомогою гімнастики для обличчя

Що таке фейсфітнес і навіщо він потрібен

Фейсбілдінг: як омолоджувати своє обличчя за допомогою гімнастики для обличчя

 Фейсбілдінг - лицьова гімнастика, яка застосовується в косметології. Даний метод впливу є альтернативою традиційній підтяжці. Йдеться про певний комплексі вправ, які спрямовані на позбавлення від зморшок і птозу. Результат - омолодження без пластичної хірургії. Процедури добре впливають на стан шкірного покриву. Заснований фейсбілдінг на тренуванні м'язових структур за допомогою рук або ж зміни виразу обличчя.

На сайті Інформатору представлений комплекс щоденних вправ з фейслифтингу в картинках. Також надані цінні рекомендації щодо виконання йоги для обличчя. Перед початком занять лицьовим фітнесом рекомендується ознайомитися з особливостями його проведення.

 Фейсбілдінг: як омолоджувати своє обличчя за допомогою гімнастики для обличчя 1

Що таке фейсбілдінг

Гімнастика для обличчя існує досить давно. Напевно, будучи ще дитиною, ми бачили, як наші мами будували біля дзеркала різні кумедні гримаси. Фейсфітнес ще у 90-ті прийшов до нас з Європи. Ще в ті часи ми познайомилися з книгою «5 хвилин для краси та молодості», автором якої був пластичний хірург з Німеччини - Р. Бенц.

Легендарна книга була розроблена фахівцем для своєї подруги - балерини, якій на той час було вже 42 роки. Мета створення друкованого видання була спрямована на підтяжку лицьових м'язів та збереження тонусу шкірного покриву. До комплексу вправ була включена компіляція йоги та авторських методик.

Фейсбілдінг справив справжнісінький фурор серед домогосподарок та серед відомих особистостей. Після виходу книги з'явилася безліч аналогічних методик, почали відкриватися класи й цілі школи, в яких жінок навчали техніці лицьової зарядки та надавали індивідуальні рекомендації.

Найвідоміші послідовники Р. Бенца, які стали авторами відомих на весь світ фейсбілдінгових методик:

  • Єва Фрейзер;
  • Євгенія Баглик;
  • Керол Мадджіо;
  • Патрісія Горовей;
  • Роберт Те та Саллі Райсмен;
  • Евелін Гантер-Печот.

Кожен експерт створив унікальний комплекс вправ, які були спрямовані на підтяжку обличчя. Займатися фейсбілдингом можна було в домашніх умовах. Результат від вправ для обличчя можна гідно порівняти з процедурами гіалуронової кислоти або ботоксу.

Ефективність фейсбілдінгу заснована на активізації лицьової мускулатури, що сприяє поліпшенню кровотоку та виведенню з лімфи надлишків рідини. Починає вироблятися природний еластин та колаген, які на біологічному рівні підвищують тургор шкіри. За цією схемою і відбувається омолодження обличчя, про який мріють всі жінки без виключення. Головне правило - систематичність та дотримання рекомендацій автора, викладених в методиці. Основна перевага - відсутність фінансових витрат.

 Фейсбілдінг: як омолоджувати своє обличчя за допомогою гімнастики для обличчя 2

Генетична схильність до старіння

М'язи покривають обличчя, утворюючи так званий каркас. Коли вони втрачають тонус, тоді виникає птоз - опущення обличчя. До такої проблеми особливо схильні слов'яни, для яких характерна велика кількість м'яких тканин та наявність щільної жирового прошарку.

У скандинавів птоз практично відсутній, за рахунок відсутності великої кількості м'яких тканин. Африканці відрізняються розвиненими скуластими кістками, тому обличчя залишається молодим протягом довгих років.

Суть і користь гімнастики для обличчя

Фейсбілдінг реально допомагає позбутися від мішків під очима, усуває набряки та допомагає боротися з другим підборіддям. Вправи спрямовані на коригування овалу обличчя, роблять його рівніше та чіткіше, збільшують вилиці, роблячи їх більш окресленими та помітними, а також підтягують обвислі щоки, усуваючи мімічні зморшки. Фейсбілдінг коригує не тільки обличчя, але також шию та зону декольте.

Йога для обличчя омолоджує на 5-10 років. Так було з К. Мадджіо - авторкою відомого видання гімнастичних вправ для обличчя. Вона слідувала власній методиці, та у 66 виглядала на 36 років. Багато хто відмовлявся вірити в це. Керол є яскравим прикладом того, що гімнастика для обличчя насправді працює.

Для досягнення ефективності від запропонованих методик, рекомендується дотримуватися цілого ряду правил:

  • чітко слідувати інструкції автора при виконанні вправ для м'язів обличчя;
  • напружувати одні м'язи і фіксувати інші, які не повинні бути задіяні в цей момент;
  • якщо не дотримуватися певних порад автора, то може наступити протилежний ефект - з'являться нові складки та зморшки, а також «прокачати» непотрібні м'язи, що може негативно відбитися на зовнішності.

Класична методика фейсбілдінгу для обличчя від Рейнхольда Бенца спрямована на досягнення приголомшливого ефекту - експрес омолодження. Результат досягається за рахунок зняття напруги з м'язів обличчя. Після цього поступово зміцнюється кожне важливе м'язове сплетіння. Вправи виконуються 5 разів на тиждень - щоранку і щовечора. Курс становить 3 місяці. Тривалість одного тренування мімічних м'язів - 10 хвилин. Вже через 2 тижні регулярних занять можна побачити результат.

 Фейсбілдінг: як омолоджувати своє обличчя за допомогою гімнастики для обличчя 3

Чого можна домогтися, займаючись фейсфітнесом

Філософія вправ для м'язів обличчя гранично проста і досить логічна. М'язові структури на обличчі легше піддаються тренуванню за рахунок того, що вони мають невелику довжину і є більш тонкими. Результат настає досить швидко.

Адепти фейсбілдінга стверджують, що для збільшення стимулу до занять слід показувати фотографії «до» та «після».

Регулярні вправи:

  • покращують колір обличчя;
  • надають овалу чіткості;
  • надають вилицям об’єму та опуклості;
  • підсилюють кровообіг;
  • насичують клітини киснем.

Регулярні заняття розгладжують зморшки на лобі, піднімають скроні, покращують форму губ, підтягуючи овал обличчя. Вже через кілька тижнів сконтурується лінія підборіддя та разгладятся носогубні зморшки, а також зникнуть «гусячі лапки».

 Фейсбілдінг: як омолоджувати своє обличчя за допомогою гімнастики для обличчя 4

Як часто потрібно займатися гімнастикою для обличчя

Виконувати лицьову гімнастику потрібно протягом 10-30 хвилин день. Протягом перших 2 місяців слід робити вправи щодня. Далі можна займатися через день.

Вже через 2 тижні можна побачити результат, який буде полягати в появі тонусу в м'язах та в поліпшенні кольору обличчя. Глибокі зморшки зникають тільки через 2-3 місяці регулярних тренувань. Для боротьби з віковими змінами потрібно займатися постійно, не роблячи тривалих перерв.

Як швидко буде помітний результат

Швидкість досягнення результату залежить від віку. Тобто після 50-ти доведеться чекати позитивних змін набагато довше.

До більш тривалих очікувань потрібно бути готовим тим, хто:

  • раніше не займався фейсбілдингом;
  • має спадкову схильність до швидкого старіння шкіри.

Результат гарантовано настане. Слід зазначити одну особливість - чим гірше була первинна проблема, тим краще буде результат.

Протипоказання до фейсбілдінгу

Робити фітнес для обличчя можуть всі жінки та чоловіки, за винятком тих, у кого є такі протипоказання:

  • запалення щелепних суглобів;
  • травми шийних хребців;
  • ураження лицьового або трійчастого нерву;
  • підвищення температури тіла при вірусних захворюваннях;
  • незагойні рани на шиї та на обличчі.

Стани, що вимагають особливої обережності при заняттях фейсбілдингом:

  • період виношування дитини (1-3 триместр);
  • старе травмування щелепи та шийних хребців;
  • хвороби щитовидної залози.

Чи можна займатися йогою для обличчя після пластики та уколів краси

Гімнастика для обличчя від зморшок показана після пластичної хірургії, тому як за допомогою вправ вдається зберегти результат довше. Багато жінок вважають за краще займатися фізкультурою для обличчя з ботоксом та филлерами, щоб не допустити погіршення досягнутого результату.

Потрібно розуміти, що ін'єкції нейротоксинів при регулярних заняттях розсмоктуються швидше. Якщо потрібно зберегти результат, досягнутий за допомогою уколів, тоді оброблені м'язи не можна напружувати. У випадку з філерами проблеми відсутні, тому що вони є зайвою вагою і вимагають зміцнення м'язового каркасу. Філлери обтяжують обличчя, тобто тягнуть його донизу . Зменшити ризик птозу можна, виконуючи регулярно спеціальні вправи.

Рекомендації як займатися фейсфітнесом

Основні рекомендації для виконання зарядки для обличчя:

  1. Перед тим, як підтягнути обличчя, зробіть світлини в анфас та профіль. Зйомку потрібно повторити через 2 тижні та через 3 місяці.
  2. При проведенні занять фіксуйте м'язи руками. При цьому слід надіти на руки бавовняні рукавички.
  3. Заняття проводьте безпосередньо перед дзеркалом, що покращує якість вправ.
  4. Спина повинна бути рівною, плечі - відведені назад, живіт - втягнутий, сідниці та стегна - напружені.
  5. Інструкції автора методики потрібно чітко дотримуватися, інакше можуть з'явитися нові зморшки.
  6. Опрацьовуйте спочатку верхні зони, поступово переходячи на нижні: спочатку лоб, скроні, область навколо очей, а потім щоки, підборіддя і шию.

Між заняттями обличчя, як і тіло, має відпочивати для відновлення м'язових структур. Саме тому не рекомендується збільшувати кількість повторень та навантаження.

Після закінчення кожної вправи при виконанні гімнастики для обличчя та шиї необхідно розслабляти м'язи. Для цього досить стиснути губи і сильно видути повітря. Це потрібно для відновлення мімічних м'язів, що дуже важливо при виконанні фізичних вправ. В іншому випадку результат може не відповідати дійсності.

Вправи для обличчя

 Фейсбілдінг: як омолоджувати своє обличчя за допомогою гімнастики для обличчя 5

Вправа проти зморшок на лобі та між бровами

Початкове положення - долоні на лобі над областю брів. Кінчиками пальців натискаємо вниз, одночасно піднімаючи брови вгору, створюючи опір. Фіксуємо положення на 30 секунд. Вправу повторюємо 20 разів.

Зверніть увагу, що зусилля при виконанні вправи повинні бути помірними. Якщо сильно розтягувати шкіру, то результат може бути прямо протилежним. Не варто фіксуватися в зазначеному положенні довше рекомендованого часу.

Вправа для підтяжки верхніх повік

Початкове положення - очі закриті, середні пальці рук зафіксовані на повіках. Відкриваємо очі, долаючи опір. У такому положенні потрібно завмерти на 2-5 секунд, після чого закрити очі і розслабити повіки.

Виконуємо вправу 30 разів з помірним навантаженням. Дискомфорту і болю в процесі виникати не повинно. В іншому випадку потрібно зменшити інтенсивність або припинити виконання.

Вправа для зміцнення нижніх повік та позбавлення від мішків

Початкове положення - ліва рука прикладена до лівого ока, права - до правого. Погляд спрямовуємо вгору. Середніми пальцями надаємо легкого тиску на внутрішні куточки очей. При цьому вказівні пальці помірно впливають на зовнішні куточки. Жмуримося для підтягування нижньої повіки.

Фіксуємо в зазначеному положенні протягом 40 секунд. Далі розслабляємося. Фізичну вправу потрібно повторити 10 разів.

Вправа для ліфтингу щік

Початкове положення - рот відкритий, губи притиснуті до зубів. Широко посміхаємося верхньою губою та одночасно примружуємо нижні повіки.

У такому положенні потрібно зафіксуватися протягом 30 секунд. Далі робимо 10-15 секундну перерву і повторюємо вправу. Досить зробити 15-20 підходів.

Вправа від носогубних складок

Початкове положення - рот відкритий, зуби закриті губами. Вказівні пальці знаходяться на куточках губ. Повільно переміщуємо пальці вгору, ведучи по носогубних складках до крил носа, і повертаємося назад з такою ж швидкістю.

Повторюємо вправу не поспішаючи 20 разів. Далі робимо ще 30 швидких рухів, які повністю повторюють попередні.

Вправа на зміцнення овалу обличчя, позбавлення від брилів та другого підборіддя

Початкове положення - рот відкритий, верхня губа при цьому щільно притиснута до зубів. Нижньою губою і куточками рота потрібно тягнутися всередину. Вказівний палець лежить на підборідді і надає несильного тиску на нього. Опір при цьому має бути помірним. Вправа полягає в повільному закриванні та відкриванні рота. Рухи повинні нагадувати зачерпування нижньою щелепою води. З кожним рухом потрібно намагатися піднімати підборіддя якомога вище.

Повторюємо вправу 30 разів. Фіксуємо в положенні протягом 30 секунд.

Вправи для шиї від зморшок

Початкове положення - лежачи на спині. Обхоплюємо передню поверхню шиї долонями і тягнемося вперед максимально сильно. При цьому м'язи шиї повинні напружуватися якнайсильніше. Досить перебувати в такому положенні 2-5 секунд. Повторюємо вправу 20 разів.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube