Місцевий представник популістської партії SPD поширив неправдиву інформацію про нібито проблеми зі страховими виплатами після аварій за участю українських авто. Чеські журналісти та страхові органи спростували ці заяви, наголосивши - українські компанії виконують усі зобовʼязання
У Чехії журналісти та страхові експерти заперечили неправдиві твердження політика з партії "Свобода і пряма демократія" (SPD) про нібито проблеми, які виникають у разі дорожньо-транспортної пригоди за участю українських автомобілів. Політик з антиукраїнськими поглядами стверджував, що українські страховики масово уникають компенсацій. Але офіційні органи Чехії заявили: дані не відповідають дійсності, а частка ДТП за участі українців - мізерна.
Про це повідомляє чеське видання Novinky. Автором дезінформації став представник SPD з Праги Їржі Форт. На сторінці партійного осередку SPD Praha 1 було опубліковано його відеозвернення, у якому він стверджував, що при аварії за участю авто з українськими номерами та "Зеленою картою" чеські страхові компанії змушені сплачувати компенсацію самостійно, а українські страховики начебто у 90% випадків відмовляються повертати кошти.
Однак журналісти зауважили: "Важко сказати, звідки Форт узяв цю інформацію, але це явно неправда". У Чеському бюро страхувальників офіційно спростували ці заяви, наголосивши на відповідальності української сторони:
"Слід зазначити, що українські страхові компанії і національний офіс дотримуються міжнародних правил без жодних проблем і усі фінансові зобов’язання вирішуються невідкладно. Тож ніякого негативного впливу на чеських водіїв чи Чеське бюро страхувальників немає", - наголосили в установі.
Також було уточнено, що у випадках, коли аварію спричиняє незастраховане авто з України, фінансову відповідальність несе власник такого транспорту, а не постраждала сторона. Нагадаємо, що на початку повномасштабного вторгнення РФ Чехія справді ввела тимчасовий страховий механізм захисту для українських біженців, які пересувалися власними авто без полісів. Але ця програма завершилася у квітні 2023 року. За весь період її дії було розглянуто 179 випадків за участі незастрахованих українських автомобілів. Це - незначна частка з понад 2800 ДТП, де фігурували як іноземні, так і чеські машини.
Представник Комісії з безпеки дорожнього руху Чехії Томаш Павлік повідомив, що у 2025 році за період із січня по травень лише 3,1% ДТП за участі незастрахованих автомобілів становили авто з українською реєстрацією. Це лише 25 випадків зі 819.
На тлі зростання популярності популістських партій перед виборами в Чехії, тема українських біженців знову стає об’єктом політичних маніпуляцій. Зокрема, лідер партії ANO та експрем’єр Андрей Бабіш нещодавно знову виступив проти державної підтримки громадян України, які знайшли прихисток у країні. Про це ж повідомляв і президент Чехії Петр Павел. Він попередив Україну, що військова допомога від його держави може припинитися наприкінці цього року. У жовтні в Чехії відбудуться парламентські вибори, й наразі чеський лідер не може дати гарантії, що новий уряд продовжить підтримку Києва. Павел веде перемовини з лідерами партій.
Парламентські вибори в Чехії призначені на 3 і 4 жовтня 2025 року. Одним з найімовірніших кандидатів на посаду керівника уряду в новому кабінеті в разі перемоги опозиції вважають експрем'єра країни, лідера руху ANO Андрея Бабіша. Його партія займає перше місце у рейтингах напередодні виборів. Нещодавно Бабіш висловився проти підтримки біженців з України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.