Уряд Молдови вже висловив інтерес до підходу України до електронного управління
Естонія запускає застосунок mRiik, створений на базі “Дії”. У лютому mRiik запускається для тестувальників. Повноцінний запуск планується на середину 2023 року. Тим часом США планують виділити 650 млн доларів для заохочення впровадження систем електронного урядування за межами України.
США сподіваються повторити успіх програми електронного управління, що використовується в Україні , в інших країнах, сказала адміністратор USAID Саманта Пауер в кулуарах щорічних зборів Всесвітнього економічного форуму в Давосі. 18 січня Саманта Пауер зустрілася з віце-прем’єр-міністром України Михайлом Федоровим на економічному форумі в Давосі, де вона оголосила про плани агентства надати 650 млн доларів США для заохочення впровадження систем електронного урядування, таких як “Дія”, за межами України.
“Свого часу саме USAID (Американське агентство з міжнародного розвитку) надало фінансування Міністерству цифрової трансформації України для допомоги у розробці «Дії» та підвищення його кібербезпеки, а також виділило ще 8,5 млн доларів на розширення послуг програми під час війни”, - заявила Саманта Пауер в інтерв'ю 17 січня.
Україна готова поділитися своїм підходом та технологіями з іншими країнами, і USAID планує розпочати обговорення з країнами можливості використання “Дія” як шаблону для створення власних додатків.
Саманта Пауер наголосила, що уряд Молдови вже висловив інтерес до підходу України до електронного управління. Пауер також сподівається на співпрацю із країнами глобального півдня. На її думку, додаток, який дозволяє громадянам подавати податки або отримувати доступ до свідоцтв про народження, не чекаючи в черзі годинами, може стати одним із відчутних покращень.
Тим часом міністр цифрової трансформації України Михайло Федорів 19 січня заявив, що Естонія запускає застосунок mRiik на базі “Дії”.
“Одна з найдіджиталізованіших країн світу переймає українські технології та досвід цифровізації держпослуг. Вперше потрапив до Естонії у 2019 році. Тоді ще у статусі радника Президента Володимира Зеленського. Вивчав досвід цифровізації. Багато чому дивувався, нотував, щоб потім впровадити в Україні. Це надихнуло. За більш ніж три роки команда Мінцифри переформатувала процеси у сфері держпослуг. Кожен громадянин у кілька кліків може отримати найпопулярніші сервіси. Без черг, збору папірців та іншої бюрократії. Продовжуємо будувати цифрову державу”, - написав Михайло Федорів.
Українські розробники поділилися з естонськими колегами кодом та UX/UI дизайном застосунку. У лютому mRiik запускається для тестувальників. Повноцінний запуск планується на середину 2023 року.
“Кейс з естонським застосунком важливий, тому що перший. Тому що Естонія. Тому що друзі. Тому що за діджиталізацією майбутнє. Дякую Президенту Володимиру Зеленському за політичну волю, лідерство та постійну підтримку наших цифрових ініціатив. Це драйвить працювати більше та мислити масштабніше. Вдячні за допомогу Програмі EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії”, - написав Михайло Федорів.
Дія (скорочення від «Держава і я») — мобільний застосунок, вебпортал і бренд цифрової держави в Україні, розроблений Міністерством цифрової трансформації України. Дію було вперше презентовано у 2019 році й офіційно запущено у 2020 році.
Застосунок дає змогу зберігати водійське посвідчення, внутрішній і закордонний паспорти й інші документи в смартфоні, а також передавати їхні копії при отриманні банківських чи поштових послуг, заселенні в готель і в інших життєвих ситуаціях. Також через Дію (застосунок і/або портал) можна отримати такі державні послуги як єМалятко (комплексна послуга при народженні дитини), зареєструвати бізнес і ФОП онлайн, сплачувати податки й подавати декларації, підписувати будь-які документи, змінювати місце реєстрації тощо. До 2024 року планується перевести 100 % державних послуг у Дію.
Раніше Інформатор повідомляв, як працює “Дія” за відсутності електрики та інтернету.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.