Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Розмитнення авто, доступ до документів про освіту та багато іншого
Під час широкомасштабної війни з роією система “Дія” у певних обставинах стала єдиним способом доставки державних послуг до людей. Зокрема на окупованих територіях та на територіях, де йдуть активні бойові дії. Адже там багатьох ЦНАПів вже фізично не існує. Попри війну, система продовжує розвиватися. Про те, які нові послуги з’являться у ній у 2023 році в ефірі Телемарафону “Єдині новини” розповів керівник розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації Мстислав Банік.
“Наступного року ми плануємо запровадити розмитнення авто онлайн, запустити низку соціальних послуг, цифровізувати нотаріальні послуги, там, де це можливо за допомогою цифрового підпису, а також надати доступ до документів про освіту”, - розповів Мстислав Банік. Він докладніше розповів про послуги, впровадження яких відбудеться найближчим часом.
Коли людина буде отримувати водійське посвідчення або техпаспорт на автомобіль, її спитають, чи хоче вона замовляти його у вигляді пластикової картки.
“Якщо ви пересуваєтесь Україною, сенсу у пластику немає. Він може знадобитись лише у випадку поїздки за кордон. Щоправда, зараз українці користуються водійськими посвідченнями в Дії і за кордоном,” - каже Мстислав Банік.
Зараз відбувається бета-тестування цієї послуги на обмеженій кількості РАГСів. Таким чином вже зареєструвалось 900 пар. Наступного року ця послуга має запрацювати вже як стандартна, а не тестова.
“Наголошую, що ви не укладаєте шлюб в Дії. Ви просто подаєте заявку та обираєте дату, час, місце, наявність чи відсутність святкової церемонії, музики та ін. Платите державне мито. Тобто скоро всі молодята зможуть робити ці попередні дії онлайн, а не їхати для цього в РАГС,” - пояснив Мстислав Банік.
Дія (скорочення від «Держава і я») — мобільний застосунок, вебпортал і бренд цифрової держави в Україні, розроблений Міністерством цифрової трансформації України. Дію було вперше презентовано у 2019 році й офіційно запущено у 2020 році.
Застосунок дає змогу зберігати водійське посвідчення, внутрішній і закордонний паспорти й інші документи в смартфоні, а також передавати їхні копії при отриманні банківських чи поштових послуг, заселенні в готель і в інших життєвих ситуаціях. Також через Дію (застосунок і/або портал) можна отримати такі державні послуги як єМалятко (комплексна послуга при народженні дитини), зареєструвати бізнес і ФОП онлайн, сплачувати податки й подавати декларації, підписувати будь-які документи, змінювати місце реєстрації тощо. До 2024 року планується перевести 100 % державних послуг у Дію.
Раніше Інформатор повідомляв, як працює “Дія” за відсутності електрики та інтернету.