"Ми готові до будь-якого формату діалогу, але є умова - повне й безумовне припинення вогню."
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
В Естонії заборонено купувати, ввозити та передавати нафтопродукти з рф
Естонія з понеділка, 6 лютого, заборонила водіям ввозити на територію країни російський бензин в каністрах. Завести паливо можна лише у баку машини. Про це повідомляє пресслужба уряду Естонії.
"Перехідний період санкцій, введених Європейським Союзом щодо нафтопродуктів з російської федерації, завершується 5 лютого, а їх закупівля та ввезення до Європейського союзу будуть заборонені з понеділка", – йдеться в повідомленні.
Керівниця служби із заборон і обмежень, що представляє сферу захисту суспільства при митному відділі Податково-митного департаменту Пірет Тінкус наголосила, що нафтопродукти з росії заборонено купувати, ввозити та передавати. Також до списку заборонених товарів входить паливо.
"На сьогодні приблизно у 80% легкових автомобілів при першому перетині кордону з Естонією є 10-літрова каністра з паливом, крім стандартного заправленого паливного бака в машині", – зазначила вона.
Тобто, мешканець ЄС може купити паливо в росії, щоб завершити поїздку та повернутися додому. Пасажир має право ввозити до Європейського союзу паливо, яке знаходиться в паливному баку машини.
З 5 лютого 2023 року запрацювало ембарго на нафту та нафтопродукти (бензин, дизпаливо тощо) з росії. Цей напрямок є головним джерелом доходів рф, тож його обмеження може стати сильним ударом. Водночас ембарго має декілька виключень та послаблень, які зменшують наслідки для росії. Детально питання ембарго розглянули в BBC.
Мета ембарго – обмежити військову машину Кремля в її агресії проти України. Проте, у ЄС на нього пішов майже рік – далеко не всі країни союзу могли собі дозволити відмовитися від російської нафти, та похідних від неї бензину чи дизпалива. Тільки 5 грудня 2022-го Європейський союз зміг відмовитися від самої нафти, і тільки зараз, 5 лютого 2023-го – від похідних нафтопродуктів.
Головним виключенням з ембарго можна вважати так звану стелю цін. Що робить стеля? Скасовує ці обмеження як для нафти, так і для бензину, дизельного пального та інших нафтопродуктів, які рф продає в треті країни дешевше, за обумовлену вартість. Стеля зараз складає 60 доларів за барель нафти. Водночас за дороге паливо стеля становить 100 доларів за барель (це авіакеросин та дизпаливо), і 45 доларів для дешевих, як мазут.
Не слід забувати, що ембарго – це не самостійний механізм обмеження російської агресії. Це складова масштабних санкцій, які постійно посилюються. Таким чином, загальний вплив на росію від персональних, економічних та інших санкцій разом з ембарго примусить росію до очевидного вибору: далі фінансувати війну, або кинути гроші на порятунок економіки, що руйнується.
Нагадаємо, експерт розповів, чи буде в Україні дефіцит бензину та що буде з цінами.
ідписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.