“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
В Естонії заборонено купувати, ввозити та передавати нафтопродукти з рф
Естонія з понеділка, 6 лютого, заборонила водіям ввозити на територію країни російський бензин в каністрах. Завести паливо можна лише у баку машини. Про це повідомляє пресслужба уряду Естонії.
"Перехідний період санкцій, введених Європейським Союзом щодо нафтопродуктів з російської федерації, завершується 5 лютого, а їх закупівля та ввезення до Європейського союзу будуть заборонені з понеділка", – йдеться в повідомленні.
Керівниця служби із заборон і обмежень, що представляє сферу захисту суспільства при митному відділі Податково-митного департаменту Пірет Тінкус наголосила, що нафтопродукти з росії заборонено купувати, ввозити та передавати. Також до списку заборонених товарів входить паливо.
"На сьогодні приблизно у 80% легкових автомобілів при першому перетині кордону з Естонією є 10-літрова каністра з паливом, крім стандартного заправленого паливного бака в машині", – зазначила вона.
Тобто, мешканець ЄС може купити паливо в росії, щоб завершити поїздку та повернутися додому. Пасажир має право ввозити до Європейського союзу паливо, яке знаходиться в паливному баку машини.
З 5 лютого 2023 року запрацювало ембарго на нафту та нафтопродукти (бензин, дизпаливо тощо) з росії. Цей напрямок є головним джерелом доходів рф, тож його обмеження може стати сильним ударом. Водночас ембарго має декілька виключень та послаблень, які зменшують наслідки для росії. Детально питання ембарго розглянули в BBC.
Мета ембарго – обмежити військову машину Кремля в її агресії проти України. Проте, у ЄС на нього пішов майже рік – далеко не всі країни союзу могли собі дозволити відмовитися від російської нафти, та похідних від неї бензину чи дизпалива. Тільки 5 грудня 2022-го Європейський союз зміг відмовитися від самої нафти, і тільки зараз, 5 лютого 2023-го – від похідних нафтопродуктів.
Головним виключенням з ембарго можна вважати так звану стелю цін. Що робить стеля? Скасовує ці обмеження як для нафти, так і для бензину, дизельного пального та інших нафтопродуктів, які рф продає в треті країни дешевше, за обумовлену вартість. Стеля зараз складає 60 доларів за барель нафти. Водночас за дороге паливо стеля становить 100 доларів за барель (це авіакеросин та дизпаливо), і 45 доларів для дешевих, як мазут.
Не слід забувати, що ембарго – це не самостійний механізм обмеження російської агресії. Це складова масштабних санкцій, які постійно посилюються. Таким чином, загальний вплив на росію від персональних, економічних та інших санкцій разом з ембарго примусить росію до очевидного вибору: далі фінансувати війну, або кинути гроші на порятунок економіки, що руйнується.
Нагадаємо, експерт розповів, чи буде в Україні дефіцит бензину та що буде з цінами.
ідписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.