Бензин та дизель різко подешевшали – причину пояснив експерт

Читать на русском

Спад цін дуже серйозний

Читать на русском
Бензин та дизель різко подешевшали – причину пояснив експерт
Фото: Інформатор

Спад цін дуже серйозний

Дизельне пальне подешевшало з 54 до 52,70 гривень, бензин А-95 подешевшав з 50,20 до 48,90 гривень. При цьому у деяких мережах ціни впали на 3 гривні за літр. Що спричинило  падіння цін на пальне в Україні?

Зниження цін на бензин, дизельне паливо та автогаз, що спостерігається в Україні наприкінці січня, було викликано великими запасами, які зробили мережі АЗС.

Про це сказав директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн.

За його даними, активне зниження цін розпочалося з 19 січня. За цей період дизельне пальне подешевшало з 54 до 52,70 гривень, бензин А-95 подешевшав з 50,20 до 48,90 гривень. При цьому у деяких мережах ціни впали на 3 гривні за літр.

«Спад дуже серйозний», - зазначив Куюн.

Падіння цін на бензин пов'язане насамперед з тим, що на ринку сформовано дуже великі запаси, повідомив експерт.

«Січень і лютий це два самі такі «мертві місяці» в році, коли споживання мінімальне, а ми бачимо, що поставки досить великі. Запаси зроблені в тому числі завдяки уряду, який акцентував ще наприкінці жовтня на необхідності формування запасів напередодні введення ембарго на імпорт російських нафтопродуктів до Європи», - зауважив Куюн.

Він зазначив, що сьогодні основні мережі мають мінімум місячний запас для своєї діяльності, крім того, що продовжуються оперативні постачання.

«Тому ринок перебуває у дуже добрій формі», - констатував експерт.

За даними «Консалтинговая группа А-95»середні роздрібні ціни  на бензин А-95 становлять 48,65 гривні за літр, на дизельне пальне - 52,52 гривні за літр, на автогаз - 26,69 гривні за літр.

За даними Держстату, у грудні 2022 року бензин А-95 коштував у середньому 51,3 гривень за літр, дизельне пальне 55,0 гривень за літр, газ скраплений для автомобілів - 29,1 гривень за літр.

Раніше ми писали, що головне управлінням Держпродспоживслужби в Київській області позапланово перевірила 103 АЗС, що належать 49 компаніям. Метою було - з’ясувати, чи дотримуються вони державних регульованих цін на бензин та дизельне паливо. Виявилось, що 42 компанії порушували державні вимоги ціноутворення. 23 підприємства намагались не допуститити контролерів до перевірки. Про це Інформатору стало відомо з повідомлення Держпродспоживслужби.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.