Ердоган запропонував парламенту ухвалити вступ Швеції до НАТО: як реагують в Стокгольмі

Шведський прем'єр радий чути "гарні новини" від Анкари

Швеція та НАТО
Країна "з нетерпінням чекає" членства в Альянсі

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вніс на розгляд до парламенту своєї країни протокол про вступ Швеції до НАТО. Тепер депутати мають ухвалити дане рішення. Після цього процес інтеграції шведської держави до Альянсу розблокується.

Це приємна та радісна новина, каже шведський прем'єр-міністр Ульф Крістерссон. За його словами, країна з нетерпінням чекає вступу до НАТО, передає видання SVT.

Президент Ердоган направив документ до парламенту Туреччини в понеділок, 23 жовтня. Тепер очікується швидке голосування народних обранців.

"Протокол про вступ Швеції до НАТО було підписано президентом Реджепом Таїпом Ердоганом і направлено до Великих національних зборів Туреччини", - йдеться в повідомленні турецької адміністрації. 

В свою чергу, голова шведського уряду вітає дане рішення. Він каже, що вся країна з нетерпінням очікує членства в Альянсі. 

"Ми раді, що президент Туреччини Ердоган передав ратифікаційні документи до турецького парламенту. Тепер парламенту залишається розглянути це питання. Ми з нетерпінням чекаємо на членство в НАТО", – зазначив Крістерссон.

Міністр оборони Швеції Пол Йонсон також дуже задоволений рішенням Ердогана. Він висловив надію на те, що все відбудеться якомога скоріше.

"Ми з нетерпінням чекаємо якнайшвидшого набуття повноправного членства. Це хороший крок у правильному напрямку", – сказав він.

Наразі точно невідомо, коли саме Стокгольм офіційно стане членом НАТО. Скоріше за все, парламент розгляне це питання вже скоро. Втім, очевидно, що незабаром склад Альянсу становитиме вже не 31, а 32 держави. 

Швеція все ще не в НАТО: до чого тут Туреччина

Нагадаємо, що після російського вторгнення в Україну в Європі виникла серйозна безпекова криза. Постало питання, чи готові країни Альянсу захищатися в разі чого. Також до НАТО вирішили вступити Фінляндія та Швеція, адже вони знаходяться поруч із росією.

Фінляндії вдалося це зробити дуже швидко: вони офіційно приєдналися до блоку у квітні 2023 року. Те ж саме чекало Швецію, однак постала проблема з позицією Туреччини.

Справа в тому, що країна може вступити до НАТО лише за згоди кожного з членів. Офіційна Анкара не надавала такої згоди через низку акцій зі спаленням Корану в Швеції, що розлютило багато мусульманських країн - включаючи Туреччину. 

Крім того, турецька сторона заявляла, що членство Стокгольма в Альянсі залежить від продажу їй американських винищувачів F-16. Загальна сума угоди становила 20 мільярдів доларів

Втім, як ми бачимо, станом за нараз всі проблеми між Туреччиною та Швецією здаються вирішеними. А отже, скоро НАТО чекає чергове розширення. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube