Ексочільник Київводоканалу розікрав 65 млн під час боїв за Київ

Чиновник не цурався зробити схему для нібито допомоги киянам водою у складний час

Київводоканал, СБУ
Ексочільник Київводоканалу розікрав 65 млн бюджетних коштів під час боїв за Київ. Фото: facebook.com/kyiv.gp.gov.ua

Працівники СБУ висунули підозру ексочільнику Київводоканалу Сергію Крушановському. Його звинувачують у розкраданні майже 65 млн грн бюджетних коштів. Зазначається, що цей злочин чиновник робив під час боїв за столицю з російськими загарбниками. 

Про це повідомляє СБУ у своєму офіційному телеграм-каналі. Правоохоронці наголошують, що ці кошти призначались на ліквідацію надзвичайних ситуацій у місті під час війни. Однак зловмисник зумів їх вивести у власних інтересах на свої потреби. 

Цим посадовцем виявився колишній гендиректор ПрАТ "АК "Київводоканал" Сергій Крушановський, який на початку повномасштабного вторгнення рф перебував на посаді. Тоді він організував схему, як перерозподілити майже 65 млн грн. Він разом зі спільниками виправдав витрати з бюджету нібито на передислокацію плавучої помпової станції на річку Десна. Там вона мала перекачувати воду на технологічні споруди Дніпровської водопровідної станції, а потім до централізованого водогону Києва. За ідеєю обладнання мало забезпечувати киян водою під час активних бойових дій, у разі якщо основне постачання було б вимкнено. Проте, за даними слідства, стало відомо, що плавуча помпова станція була несправною і технологічно не підлягала транспортуванню. 

Злочинці у березні 2022 року уклали угоду з афілійованою компанією про фіктивне переміщення обладнання до акваторії Десни. Сам об'єкт лишився на місці, а гроші за нібито транспортування вже були переведені на підрядників. Потім вони "розчинились". Служба безпеки провела експертизу та виявила, що помпове обладнання було непридатним до експлуатації. Це і підтверджує, що чиновник знав, що кошти не підуть на допомогу киянам, а забезпечать йому виправдання своїх дій на посаді. 

СБУ спільно з Нацполіцією провела обшуки в офісах підозрюваних. Спецслужбісти виявили документи, які підтверджують злочин. Зараз колишньому гендиректору Київводоканалу повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах). Йому загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

Сергій Крушановський перебував на посаді генерального директора "Київводоканалу" з квітня 2021 року по липень 2023 року. Наразі обов'язки гендиректора підприємства виконує Олег Лисюк. 

Справа "Київводоканалу"

Корупційні скандали з підприємством були ще у лютому 2023 року. Київською міською прокуратурою було скеровано до суду обвинувальний акт відносно двох посадовців ПрАТ “АК “Київводоканал” та керівника підрядної організації. Посадовців звинуватили у привласненні 2 млн гривень на закупівлі насосів. 

21 червня 2023 року стало відомо про те, що Київська міська прокуратура підозрює керівника Департаменту ПрАТ “АК “Київводоканал” та підрядника у розтраті бюджетних коштів. Посадовцю та керівнику підприємства інкримінують завдання збитків у понад 1,7 млн гривень під час закупівлі насосів. На той момент головою правління та генеральним директором компанії був Сергій Крушановський. Після набуття розголосу про його корупцію він залишив посаду. 

Інші корупційні скандали в Україні

На початку вересня стало відомо, що Служба безпеки України провела масові обшуки у відразу кількох областях України у рамках розслідування корупції на відновленні енергетичної інфраструктури України. Відомо, що силовики здійснили 20 обшуків.  Один з таких обшуків проводився у в.о. мера Чернігова.

Київська міська прокуратура відрапортувала про затримання хабарника. Бувши в.о заступника голови правління однієї з державних установ, фігурант використовував своє службове становище задля отримання корупційної вигоди. Зокрема, він обіцяв саботувати судові засідання в інтересах відповідача.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube