За свої "послуги" він брав 9 тисяч доларів
Київська міська прокуратура відрапортувала про затримання хабарника. Будучи в.о заступника голови правління однієї з державних установ, фігурант використовував своє службове становище задля отримання корупційної вигоди. Зокрема, він обіцяв саботувати судові засідання в інтересах відповідача.
Про це повідомляє пресслужба столичної прокуратури. Зазначається, що зловмисника вже затримано.
За наявною інформацією, в справі фігурує виконуючий обов’язки заступника голови правління - начальника відділу юридично-правового супроводу Державної інноваційної фінансово-кредитної установи. Підозрюваний, який до того ж є адвокатом, подав до Печерського райсуду Києва в інтересах ДІФКУ три позовні заяви про стягнення шкоди на загальну суму понад 900 тисяч гривень з попереднього керівника цієї кредитної установи. Причина - незаконне звільнення працівників.
Під час судового розгляду начальник юридичного відділу затребував від відповідача хабаря. Йдеться про неправомірну винагороду в розмірі 9 тисяч доларів. Тобто, по 3 тисяч за кожен позов.
"За ці кошти посадовець обіцяв не вживати належних заходів в ході судово-претензійної роботи та не з’являтися на судові засідання. Ці дії в кінцевому результаті мали призвести до відмови судом у задоволенні позовів", - зазначає пресслужба прокуратури.
Зловмисник встиг одержати перший "транш" в розмірі 3 тисяч доларів. Під час передачі йому другої частини хабаря посадовця затримали.
"Вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу. Досудове розслідування триває", - резюмують представники прокуратури.
Корупція, як відомо, є системною проблемою нашої держави. Вона пронизує її абсолютно на всіх рівнях. Тим важливіше (особливо в умовах війни) стає питання боротьби зі здирництвом.
Так, нещодавно корупційну "схему" було викрито на Дніпропетровщині. Там недоброчесні лікарі однієї з регіональних лікарень "заробили" майже мільйон гривень, "допомогаючи" неіснуючим пацієнтам. Наразі всіх зловмисників затримано.
Також наразі представники Офісу генпрокурора займаються розслідуванням корупційних оборудок в компанії "Укренерго". Зазначається, що аудитори виявили там порушення фінансової документації на 68 мільярдів (!) гривень. 20 вересня в приміщеннях компанії пройшли обшуки, прокурори проводять слідчі дії.
Окрім цього, наразі прокурори масово борються з діяльністю незаконних кол-центрів. Ці установи займаються фактичним видурюванням грошей в довірливих українців, нерідко забираючи обманним шляхом всі їхні невеликі накопичення. Проблема стоїть настільки гостро, що у Верховній Раді навіть створена спеціальна ТСК з цього приводу, яка й дала прокурорам завдання якомога скоріше розслідувати всі подібні справи - за участі поліції та СБУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.