Екскомандир Айдару виступив за тотальну мобілізацію на фронті: ми весь час воюємо в меншості

Євген Дикий також розповів наскільки більше російська армія має піхоти

Євген Дикий, військовий ЗСУ
Євген Дикий розповів скільки військових знадобиться Україні для переваги над росією

Екскомандир роти батальйони Айдар Євген Дикий розповів, що зараз в ЗСУ не вистачає людей, які можуть воювати на фронті. Він наголосив на проблемі браку піхоти, яка готова виконувати бойові завдання зі штурмів російських позицій. За його словами, мобілізація в Україні ледве покриває втрати, які несуть українські військові в цій війні.

Про це він розповів в інтерв'ю Radio NV. За його думкою, зараз Україна не має занадто великої технологічної переваги над ворогом, тому нею не можна компенсувати відсутність достатнього числа військових на лінії бойового зіткнення.

"Коли я спілкуюсь, приміром, із мінометниками, і мені хлопці кажуть: нам нарешті довезли стільки, скільки ще не було за цю війну (боєприпасів — ред.), і ми розносимо орківський опорник, а зайти на нього нікому, бо піхота скінчилася. … І, на жаль, подібні речі я чую, м’яко кажучи, це не якийсь один випадок, який мене сильно здивував", - розповів він.

Військовий також підтримує ідею тотальної мобілізації по всій країні. Він сподівається, що це може допомогти отримати перевагу над супротивником.

"Нам потрібна саме потужна хвиля мобілізації, аби хоча б один раз, уперше за війну, створити чисельну перевагу над ворогами. … Ми ще жодного разу не воювали переважною чисельністю, ми весь час воюємо в меншості", - зазначив він.

Євген Дикий також роз'яснив нюанси мобілізації. Він розповів, що зараз в Україні мобілізовано 800 тисяч громадян до лав ЗСУ, а також 200 тисяч до інших силових структур та підрозділів. На фронті ж перебуває менше українських військових, порівняно з 400 тисяч людей, яких змогла заволокти росія у свою армію і які перебувають нині на її боці на передовій.

"​​400 тисяч — це саме кількість орків у чотирьох окупованих областях, і все. Це реально воююча армія на фронті та її найближчий тил, у межах десятків кілометрів. У ті 400 тисяч не входить уся їхня логістика, всі їхні штаби, все їхнє тилове забезпечення. До речі, не входить жоден їхній поранений, бо їх одразу вивозять і вони далі в цю цифру не включаються. … А в нас мільйон – це всі, це і воююча армія на фронті, і весь північний кордон, де доводиться тримати чимало військ, і сотні тисяч поранених бійців, які лікуються, але не знімаються зі штатки, бо мають потім після лікування повернутися до своєї частини. Всі військові госпіталі, тилова логістика, всі склади і навіть військкомати — от це все наш мільйон. Це зовсім не те ж, що мільйон на фронті", - підкреслив військовий.

Мобілізація в Україні

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів, що в Україні запустять смартмобілізацію. Це буде пілотним проєктом, який запрацює через декілька місяців. Він буде передбачати можливість громадянам подавати заявку на мобілізацію себе самих без потреби йти до військкомату. Також українці зможуть обирати місце служби та це має підвищити мотивацію цивільних ставати військовими. 

Також стало відомо до якого віку чоловіків можуть забирати в армію. За словами адвоката Ростислава Кравця, відповідно до статті 28 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", запас військовозобов'язаних поділяється на два розряди. Він залежить від віку військовозобов'язаних. 

  • перший розряд - військовозобов'язані, які перебувають у запасі та мають військові звання рядового, сержантського і старшинського складу, віком до 35 років;
  • другий розряд - військовозобов'язані, які перебувають у запасі та мають військові звання рядового, сержантського і старшинського складу, віком від 35 до 60 років, а також військовозобов'язані, які перебувають у запасі та мають військові звання офіцерського складу, незалежно від віку.

Також він зазначив, що люди, які входять до першого розряду можуть бути призвані до лав ЗСУ з більшою ймовірністю, аніж військовозобов'язані другого розряду. Вони є придатнішими для служби, а також мають кращі психологічні характеристики. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube