Ексдепутати Одеської міської ради від ОПЗЖ викрали 32 баржі торговельного флоту України - НАБУ та САП

Арештоване майно передали Агентству з розшуку та менеджменту активів

затримання СБУ, баржа
"Нові" баржі виготовлені з комплектуючих річкових суден державного підприємства

У четвер, 25 січня, Служба безпеки України спільно з НАБУ та САП розкрила масштабну оборудку з розкраданням майна державної компанії "Українське Дунайське пароплавство". Організаторами виявились двоє колишніх депутатів Одеської міськради від ОПЗЖ та колишній керівник компанії. За даними слідства, у 2017 році вони незаконно уклали договори на оренду 32 барж торговельного флоту, вартістю понад 80 мільйонів гривень, з підконтрольною їм фірмою.

Про це йдеться повідомила СБУ у Telegram-каналі. Усім організаторам "схеми" загрожує 12 років за ґратами.

Відомо, що злочинці вивезли баржі за межі України, змінили їхні номерні знаки та незаконно перереєстрували на афілійовану компанію. В одній з країн Близького Сходу викрадені судна перетворили на 12 барж більшої вантажності, які пізніше використовувались в комерційних цілях на території України під іншою реєстрацією.

"У 2017 році вони уклали декілька договорів між пароплавством та підконтрольною фірмою на оренду вищезгаданих суден. Однак, замість використання за призначенням ділки вивезли державні баржі за територію України, змінили їхні номерні знаки та фіктивно перереєстрували їх на афілійовану компанію. Після цього судна переправили до однієї із країн Близького Сходу. Там їх розібрали та виготовили з них 12 барж більшої вантажності, які в подальшому фігуранти використовували у власних комерційних цілях. Зокрема, на території України, але уже під іншою реєстрацією.", - читаємо у повідомленні.

Правоохоронці встановили місцеперебування викрадених суден та заарештували їх. Експертизи підтвердили, що "нові" баржі виготовлені з комплектуючих річкових суден державного підприємства.

Трьом організаторам та трьом спільникам оголошено підозру за статтями про шахрайство, заволодіння чужим майном з використанням службового становища та вчинення правочинів із майном, одержаним незаконним шляхом. Арештоване майно передали Агентству з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Спільникам загрожує до 12 років ув'язнення.

Останні скандали депутатів забороненої ОПЗЖ

Раніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура повторно повідомила про підозру колишньому народному депутату від Опозиційного блоку Олександру Долженкову. Його звинувачують у незаконному одержанні понад 700 тисяч грн компенсації за оренду житла в Києві на момент його каденції. 

За версією слідства, Долженков з квітня 2015 року по грудень 2018 року незаконно одержував із бюджету Апарату Верховної Ради компенсацію за винайм житла. ЇЇ призначають народним депутатам, котрі не мають власних помешкань у столиці. Долженков до таких не належав, бо насправді приховав наявність власної квартири на Печерську. Відтак і за майже два з половиною роки незаконно отримав на картку 700,28 тис. грн.

Підозру Долженкову вручили заочно. Крім того, екснардепа викликали до НАБУ на 24, 25, 26 і 29 січня для допиту як підозрюваного та вручення клопотання про обрання запобіжного заходу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube