Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Привертають увагу людей картинки з логотипами банків
Всеукраїнські Telegram-канали поширюють повідомлення про те, що "ПриватБанк" та "Ощадбанк" нарахують кожному користувачу по дві тисячі гривень. У тексті додають, що допомогу можна отримати одноразово, а оформити лише до 10 травня. Для того, аби ж "зареєструватися" на отримання грошей, потрібно натиснути на назву банку і, звичайно, перейти за посиланням на інший Telegram-канал.
Під час моніторингу натрапили на цю схему фактчекери проєкту "Брехунець". Відвідавши офіційні сторінки вищевказаних банків вони не знайшли інформації про виплати клієнтам двох тисяч гривень до 10 травня. У пресслужбі "ПриватБанку" підтвердили, що ця інформація неправдива.
"Ми знову маємо справу з фейковим повідомленням, яке використовують адміністратори Telegram-каналів, аби заманити нових відвідувачів. Кіберполіція застерігає від шахрайства з виплатами грошової допомоги українцям під час війни. Адже зловмисники, прикриваючись обіцяними виплатами, часто виманюють гроші. Щоденно до кіберполіції надходить більше десятка звернень з цього приводу", - йдеться у повідомленні.
Довіряйте інформації тільки з офіційних сайтів державних органів – надто коли йдеться про якісь виплати. Перевіряйте дані. За потреби уточніть телефоном або під час особистого візиту. Ніколи не вводьте реквізитів платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах. Якщо дані платіжної картки помилково введено на шахрайському вебсайті – негайно заблокуйте картку за допомогою мобільного застосунку, гарячої лінії банку або через інтернет-банкінг. Куди та як повідомляти про шахраїв (фото, посилання на ресурс, аудіо, відео)
Адміністрації месенджера — про користувачів, які порушують закон:
Нагадаємо, шахраї виманюють платіжні дані з банківських карток українців. Крім того, в Україні шахраї за гроші пропонують "звільнити" з полону військових.
Також Інформатор писав, що "ПриватБанк" попереджає українців про чергову шахрайську схему під приводом виплат.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.