ДТЕК не надав чоловіку розрахунок обсягу та вартості необлікованої електричної енергії
Працівники ДТЕК за адресою чоловіка виявили порушення, яке полягає у самовільному підключенні до електричної мережі. Від нього вимагають сплату суми у розмірі 217 530 гривень вартості необлікованої електроенергії, але він відмовляється. Про це йдеться у рішенні Жовтневого районного суду Дніпропетровська (юридична назва суду), опублікованому 22 квітня 2019 року.
21.12.2018 року представники ДТЕК під час перевірки виявили порушення правил роздрібного ринку електричної енергії, що полягає у самовільному підключенні струмоприймачів до електричної мережі. 09.01.2019 року комісія розглянула акт про порушення і прийняла рішення про нарахування відповідно до п. 3.1, формули 2.7 Методики збитків на суму 217 530 гривень. З таким рішенням він не згоден, оскільки укладеним договором № 516 від 08.10.2003 року з енергопостачальником передбачена межа балансової належності електромереж на ізоляторах опори № 45371 ВЛ-0, 4 кВ ТП-977 РБ-3, а згідно з актом про порушення і доданими до нього схемою і фотографіями, самовільне підключення виконано від опори без номера, з чого слідує, що самовільне підключення здійснено не за його адресою, не в його будинку, в акті вказано лише пункт порушення - 5.5.5 ПРРЕЕ і не зазначений підпункт, акт підписаний і вручений не йому, а тещі, що є порушенням п. 8.2.5. ПРРЕЕ.
Крім того, не враховано, що у чоловіка встановлений побутовий генератор електричної енергії, який запускається автоматично, коли в домоволодінні пропадає напруга. Самовільне підключення установлене без застування спеціальних засобів вимірювання, на схемі електропостачання представниками ДТЕК графічно не зображено про його втручання в схему обліку, відсутні посилання на порушення пломб і засобу обліку, що є порушенням Кодексу комерційного обліку електричної енергії, загалом зі схеми не зрозуміло, де і як виявлене самовільне підключення, якими дротами. Розрахунок обсягу та вартості необлікованої електричної енергії йому наданий не був, сам розрахунок є невірним, у ньому відсутні посилання на відповідні пункти методики. Враховуючи викладене, посилаючись на норми ст.ст. 526, 614 ЦК України, Законів України «Про захист прав споживачів», «Про ринок електричної енергії», ПРРЕЕ, Кодекс комерційного обліку електричної енергії, Методику визначення обсягу та вартості електричної енергії, просив визнати незаконними дії ДТЕК з прийняття рішення, оформленого протоколом № 2 від 09.01.2019 року, зобов'язати скасувати рішення.
"Відповідно до графічного зображення, до будинку чоловіка прокладено електропроводку з двох різних повітряних ліній, що повністю відповідає дійсності, адже саме так виконано самовільне підключення. Так, прилад обліку підключений від ТП-977 РБ-5 на опорі у дворі на його території, самовільне підключення виконано з іншої сторони за будинком з опори прокладено кабель, який йде до боксу з рубильником встановлений на огорожі, що дозволяє безобліково споживати електричну енергію і що дійсно суперечить технічним умовам, оскільки підключення домоволодіння має бути виконано тільки від однієї опори повітряної лінії електропередач. В акті про порушення (п. 3) вказані точки самовільного підключення проводів їх переріз, що залучений в схемі самовільного підключення. Переріз дротів був вилучений представниками відповідача, про що 21.12.2018 року також складено акт виміру зразка кабелю, переріз дроту вимірявся штангенциркулем №0504070 (дата повірки якого 18.06.2018 року). Позивач був присутній на засіданні комісії зі своїм представником адвокатом, де розглядалися і вивчалися фото і відеозйомка виявленого порушення, їм було роз'яснено суть порушення, вказаний пункт Методики за якою виконано нарахування збитків", - заявили у ДТЕК.
Суд відмовив чоловіку в задоволенні позову. Актом про порушення було виявлено спосіб розкрадання електроенергії, місце підключення, яке вказано на схемі, жодних зауважень щодо правомірності дій працівників енергопостачальника при складанні акту не заявлено. Ним під час розгляду акту на засіданні комісії, факт необлікованого споживання електричної енергії не спростований, що давало право комісії розглянути акт і застосувати Методику при розрахунку збитків.
"Як вбачається з договору купівлі-продажу від 24.06.2003 року і технічного паспорта на будинок № 181, він розташований на земельній ділянці загальною площею 2048 кв.м, має огорожу 1-7. Саме на цій огорожі представниками відповідача виявлений рубильник, який вмикав безобліковий кабель, що йшов з опори відповідача ВЛ-0,4 за будинком з боку вул. Набережної. Таким чином, відповідач довів, що кінцеве споживання електроенергії поза приладами обліку здійснював саме споживач, а тому не має значення, де виявлене підключення, адже закон не містить вимог стосовно місця виявлення самовільного підключення", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.