ДТЕК вимагає з абонента 3 184 гривень за відсутність пломб на лічильнику, але той відмовляється платити - що вирішив суд

На підставі пп. 8.4.11 формули 5 ПРРЕЕ, здійснено нарахування по акту № 8014704 від 24.03.2020 року в сумі 3 184 гривень, яку споживач не сплатив, що стало підставою звернення до суду

ДТЕК
Чоловік не планує сплачувати борг у розмірі 3 184 гривень, який виставив ДТЕК

Працівники ДТЕК за адресою чоловіка знайшли порушення, яке полягає у відсутності пломб на лічильнику. Його вимагають сплатити борг у суму 3 184 гривень, але він відмовляється, адже прилад знаходиться за територією його домоволодіння більше ніж на 50 метрів. Відповідно пошкодити або зірвати пломбу з приладу обліку могла будь-яка особа. Про це йдеться у рішенні Роздільнянського районного суду Одеської області, опублікованому 25 липня 2022 року. 

АТ «ДТЕК Одеські Електромережі» постачає електричну енергію в приміщення, в якому мешкає чоловік. За його адресою відкрито особовий рахунок та укладено між сторонами договір про користування електричною енергією. Під час перевірки дотримання правил роздрібного ринку електричної енергії 24 березня 2020 року виявлено порушення ПРРЕЕ, а саме: відсутня пломба енергопостачальної організації на клемній кришці електролічильника та кришці боксу. Є доступ до дооблікових проводів та автомату. Відповідальність за вказані порушення передбачена ст. 77 Закону та п.п. 8.2.4. ПРРЕЕ у вигляді обчислення та подальшого відшкодування збитків. Обчислення завданих збитків проводиться відповідно до глави 8.4. розділу VIII Порядок розгляду звернень, скарг, претензій та актів порушення цих правил. На виконання п. 8.2.6 ПРРЕЕ, 22.09.2020 року проведено засідання комісії з розгляду даного акту порушення. Рішення комісії з розгляду акту було оформлене протоколом. На підставі пп. 8.4.11 формули 5 ПРРЕЕ, здійснено нарахування по акту № 8014704 від 24.03.2020 року в сумі 3 184 гривень, яку споживач не сплатив, що стало підставою звернення до суду.

За словами чоловіка ДТЕК не повідомив суду, що електролічильник знаходиться за територією домоволодіння більше ніж на 50 метрів, що підтверджується актом обстеження від 16.02.2022 року, проведеного Лиманською селищною радою. При цьому він посилається на п. 3.3 ПКЕЕ (які діяли на час встановлення лічильника) - відповідальність за збереження і цілісність розрахункових засобів обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування покладається на власника (користувача) електроустановки або організацію, на території (у приміщенні) якої вони встановлені, п. 10.2 споживач електричної енергії зобов'язаний: 26) забезпечувати збереження і цілісність встановлених на його території (у його приміщенні) розрахункових засобів обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування; та на п. 5.5.5. ПРРЕЕ - споживач електричної енергії зобов'язаний: 8) забезпечувати збереження і цілісність установлених на його території та/або об'єкті (у його приміщенні) розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування. Таким чином, на його думку, пошкодити або зірвати пломбу з приладу обліку могла будь-яка особа.

"Оскільки все електрообладнання та електроприлади купує власник будинку при підключенні домоволодіння до електричної мережі, то і відповідальність за збереження приладів обліку покладено на власника будинку, в цьому випадку, відповідача. При перенесенні зі згоди відповідача розрахункового приладу обліку 20.12.2017 року позивач дотримався вимог чинного законодавства та технічних умов, відповідач підписав акт № 711110 від 22.12.2017 року про перенесення засобу обліку без зауважень та прийняв на відповідальне збереження засіб обліку та пломби і індикатори. Крім того, відповідач був присутній при складанні акту про порушення № 8021402 від 02.09.2020 року, який підписав без зауважень, та на засіданні комісії, протокол засідання №216 від 22.09.2020 року підписав з поміткою, що претензій до РЕМ не має", - заявили у ДТЕК.

 Яким було рішення суду?

Суд відмовив ДТЕК у задоволенні позову. Оскільки прилад обліку встановлений не на території чоловіка, то він не має об'єктивної можливості нести відповідальність та забезпечити збереження і цілісність такого розрахункового засобу обліку та пломб на ньому. 

"Лічильник відповідача дійсно встановлений за межами його домоволодіння, куди є доступ сторонніх осіб безперешкодно. Відповідач не визнав, що це він зірвав пломби з приладу обліку. Позивач, своєю чергою не довів, що це правопорушення зробив відповідач. Вид порушення, вказаний в акті пп. 8 п .5.5.5. ПРРЕЕ «Споживач електричної енергії зобов'язаний: 8) забезпечувати збереження і цілісність установлених на його території та/або об'єкті (у його приміщенні) розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування». Суд у такому випадку погоджується з доводами відповідача, що оскільки прилад обліку встановлений не на його території, то він не має об'єктивної можливості нести відповідальність та забезпечити збереження і цілісність такого розрахункового засобу обліку та пломб на ньому. Крім того, суд зауважує, що у цьому випадку експертиза щодо втручання у лічильник не проводилась, доказів розкрадання електроенергії відповідачем суду не надано. Зазначені в сукупності недоліки не були враховані під час засідання комісії. На підставі чого суд не вбачає підстав для задоволення позову", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube