ДроваЄ – чому українці скасовують замовлення, а лісгоспи шукають партнерів-водіїв

Читать на русском

Реальний варіант придбати дрова – забрати їх з лісу самим

Читать на русском
ДроваЄ – чому українці скасовують замовлення, а лісгоспи шукають партнерів-водіїв
Найпоширеніше питання у клієнтів - чи вдастся колись організувати нормальну доставку

Реальний варіант придбати дрова – забрати їх з лісу самим

Найзатребуваніший товар листопада – дрова. З похолоданням люди кинулися забезпечувати свої оселі теплом. Але виявилося, що зробити замовлення це через державний інтернет-портал «ДроваЄ» просто, але отримати товар – вкрай важко. Що відбувається і чи чекати українцям на дрова від лісгоспів, щоб забезпечити себе теплом під час відсутності газу та електроенергії?

Українці обурені

Державне агентство лісового господарства нещодавно вирішило пояснити як користуватися інтернет-магазином «ДроваЄ» та відповісти на найпоширеніші запитання українців. Насправді запитань до лісгоспів у людей небагато. Крім одного. Головного. Як організувати нормальну доставку дров замовнику? Бо самовивіз, який пропонують лісгоспи – це для більшості людей просто нереально. 

«Ви як собі уявили, бабця замовить дрова і сама забере їх десь із гори? Конкретніше, оберім Королівську громаду на Закарпатті і гляньме реальність....жодне лісове господарство не надасть доставку... просте питання, нахрен це все?»

«Якщо людина вмикає з "ДОСТАВКОЮ" то не потрібно її розводити на погрузку, і т.п. І навіщо видавати лісгоспи з доставкою за 100 і більше кілометрів, якщо лісгоспи далі чим на 40 кілометрів не доставляють дрова. Повний лохотрон від лісгоспу!!! Навіщо морочите людям голову???!!!», - пишуть люди в коментарях на сторінці Фейсбук Державного агентства лісового господарства.

Отже, доставки нема

Лише за менш як десять днів роботи магазину лісгоспи по всій Україні отримали понад 5 тисяч замовлень на понад 43 тисячі кубометрів дров.

«Якщо відверто, ми не сподівалися на такий ажіотаж. За кілька днів роботи через магазин «ДроваЄ» лісгоспи у Львівській області отримали 368 заявок на об’єм близько 3 тисяч кубометрів. Але по частині заявок була відмова через те, що люди замовляють дрова, наприклад, зі Слов’янська, Дніпра, Харкова. Тобто вартість перевезення дров буде значно вищою за вартість. Коли дізнаються тарифи, то відмовляються», – розповів заступник керівника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Громяк.

Але одразу з’явилася і проблема – у лісгоспів насправді немає достатньої кількості транспорту для перевезення дров. Тож доставку можуть запропонувати лише кілька лісгоспів на Львівщині. Наприклад, зараз система показує, що доставити можуть Бродівський, Сколівський та Славський лісгоспи.

В інших областях все ще складніше, тут можуть пропонувати доставку аж за 200-300 кілометрів. Так, якщо ви раптом захочете купити дрова з доставкою в Кобеляки, що на Полтавщині, то везтимуть вам їх щонайменше за 500 кілометрів – з Хмельниччини чи Рівненщини.

Лісгоспи шукають партнерів-водіїв

Державне агентство лісових ресурсів публічно оголосило, що проблема є і вони шукають партнерів із доставки дров.

Вину за історії «із дровами з гори» вони перекладають на лісгоспи:

«Ресурс «ДроваЄ» – це додатковий майданчик, через який ви можете ознайомитися з асортиментом, який пропонують лісгоспи, цінами на продукцію, знайти найближче до себе підприємство, а також придбати дрова онлайн. Через інтернет-магазин ви напряму контактуєте саме з лісгоспом, який реалізує продукцію та відповідає за наповнення асортименту дров свого підприємства», - пояснюють в агентстві.

Юрій Громяк каже, що вони змушені продавати дрова не тільки зі складів, а там, де їх безпосередньо заготовляють, бо мають великі замовлення для забезпечення громад. Наприклад, лише Львів замовив 13 тисяч кубометрів. І взагалі, за словами Громяка, покупці, які погоджуються забирати дрова безпосередньо з лісу, таки є.

Водночас він дуже позитивно оцінює ініціативу створення магазину «ДроваЄ». Каже, що він дав доступ до комунікації з лісгоспами тим людям, які раніше не мали справ із дровами, але вміють користуватися смартфонами.

Раніше ми повідомляли, що голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький на прес конференції розповів про стан енергосистеми в Україні. Він також відповів на головні питання громадян щодо блекауту та призовів до евакуації. Голова правління наголосив, що "блекаут - це не кінець світу".

Тетяна Самойлова

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.