Вашингтон і Київ провели перші масштабні переговори щодо оновленої угоди про корисні копалини. За даними джерел, документ, запропонований США, містить положення, які можуть суттєво обмежити контроль України над власними ресурсами
США та Україна вперше детально обговорили оновлену версію угоди щодо корисних копалин, запропоновану Вашингтоном. Переговори відбулися у п’ятницю, 28 березня. Наразі триває юридична робота над документом.
Як повідомляє "Суспільне" з посиланням на джерела в ОП, Київ налаштований на подальші консультації.
"Україна готова продовжувати працювати над нею (угодою)", - заявив співрозмовник журналістів.
Раніше Дональд Трамп заявив, що Володимир Зеленський начебто планує відмовитися від домовленостей зі США щодо корисних копалин. Він також пригрозив українському лідеру "серйозними наслідками" у разі такого кроку.
Західні ЗМІ підтверджують, що США пропонують Україні нову угоду про корисні копалини, яка включатиме контроль також за нафтою і газом. Проєкт документа пропонує Вашингтону доступ до всіх копалин, включно з поточними та майбутніми розробками. І там немає жодних гарантій безпеки.
За даними The Washington Post, запропонований варіант угоди передбачає умови, які можна порівняти з післявоєнними репараціями: підтримка США під час війни розцінюється як борг, що має бути повернений з відсотками з доходів від угоди. Українські політики також звертають увагу на те, що в документі немає гарантій безпеки для України. Видання додає, що американська сторона прагне отримати не лише контроль над видобутком рідкісноземельних металів, а й над усіма корисними копалинами та супутньою інфраструктурою. Тим часом прес-секретар Білого дому Керолайн Лівітт заявила, що переговори між сторонами перебувають на завершальному етапі, а президент США Дональд Трамп готовий використати важелі тиску у разі потреби.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.