Посилення мобілізації в Україні: нардеп розповів, коли можуть запрацювати нові правила

Читать на русском

Новий законопроєкт про мобілізацію набере чинності через один місяць після його опублікування

Читать на русском
Мобілізація в Україні
Розгляд законопроєкту про мобілізацію може тривати до кінця січня

Новий законопроєкт про мобілізацію набере чинності через один місяць після його опублікування

В Україні нові правила мобілізації, які передбачає внесений до Ради законопроєкт №10378, почнуть діяти не раніше весни. Розгляд документа може тривати до кінця січня. А наберуть чинності нові правила через місяць після цього.

Такий прогноз зробив народний депутат Олександр Горенюк. Він вважає, що голосування в першому читанні за новий проєкт мобілізації може пройти 10-12 січня. Після цього може розпочатися подання правок в комітеті - на це піде ще до трьох тижнів.

Розгляд законопроєкту у другому читанні разом з усіма правками, за словами нардепа, може тривати до кінця січня. Законопроєкт набере чинності через один місяць після його опублікування.

"Скоріш за все, нові правила мобілізації можуть почати діяти десь з початку весни. Це мій суб'єктивний прогноз", - наголосив Горенюк.

Посилення мобілізації в Україні

25 грудня 2023 року Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт про посилення мобілізаційних заходів. Зокрема, українців можуть зобовʼязати завжди носити з собою військово-облікові документи - приписне чи військовий квиток. При чому, це стосується навіть тих, хто був знятий з обліку з тих чи інших причин.

Також Кабмін пропонує врегулювати питання вручення повісток. Йдеться як про місця видачі цих документів, так і про осіб, які уповноважені це робити. Повістки, наприклад, можуть роздавати на роботі, в публічному місці та навіть через електронну пошту. Робити це можуть військкоми, поліцейські та навіть роботодавці (у випадку видачі повісток на робочому місці).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.