У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
В ДСНС опублікували статистику з розмінування країни
В Україні, станом на 23 липня, 174 000 кілометрів квадратних залишаються потенційно небезпечними територіями й можуть бути заміновані. Зазначимо, це 30% (третина країни), майже як площа Уругваю (площа країни становить понад 176 215 км²).
Про це повідомляє пресслужба ДСНС у телеграм-каналі. З 24 лютого 2022 року сапери знешкодили понад 414 боєприпасів. Минулого тижня було виявлено 3 674 вибухових предметів.
Співробітники ДСНС з 24 лютого 2022 року по 23 липня 2023 року обстежили територію в 915 тисяч квадратних кілометрів на предмет вибухівок. Для порівняння, це як площа Венесуели (понад 916 км2). За даними рятувальників, для обстеження територій було залучено понад 221 тисячі піротехніків.
За півтора року війни в Україні було залишено велику кількість мін, бомб і снарядів, які не розірвалися, і тепер ця забруднена територія порівнюється за площею з американським штатом Флорида чи африканською країною Уругвай. Розмінування такої величезної площі може зайняти сотні років і коштувати мільярди доларів.
Згідно з дослідженнями The Washington Post, російські війська активно застосовували протипіхотні міни, в тому числі широко заборонені види, на лінії фронту під час військових операцій в Україні. Розслідування Human Rights Watch засвідчили, що російські сили використовували принаймні 13 типів протипіхотних мін та міни-пастки.
Завдання розмінування стає критичним і надзвичайно складним. За оцінками GLOBSEC, один сапер може очистити від 15 до 25 квадратних метрів на день, що залежить від рельєфу місцевості та концентрації вибухівок. Однак, величезна площа, яка потребує розмінування, створює значні виклики, і за оцінками деяких експертів, 500 розмінувальним групам, що працюють зараз, на завершення всієї роботи може знадобитися аж 757 років.
Нагадаємо, раніше піротехнічні підрозділи ДСНС отримали роботів-саперів для підводного розмінування. Ми розповідали, що він уміє.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.