Про це говорили на зустрічі між представниками Міністерства фінансів та Генеральних інспекторів США
Представники Міністерства фінансів та генеральні інспектори США провели зустріч, на якій домовились тісно співпрацювати щодо питання прозорості та ефективності використання американської допомоги. Після початку повномасштабної війни в Україні обсяг траншів сягнув 23 мільярди доларів. Зазначається, що Україна, Світовий банк і USAID створили багаторівневу систему моніторингу та аудиту прямої бюджетної підтримки США. Ці кошти українська влада витрачала на соціальні виплати громадянам та заробітні плати для медичних працівників, вчителів, держслужбовців, працівників служб надзвичайних ситуацій.
Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів. Сторони обговорили заходи, які уряд України разом із міжнародними партнерами вживає для забезпечення прозорості використання допомоги від Сполучених Штатів.
"Уряд України, Світовий банк і USAID з 2022 року реалізують багаторівневу систему моніторингу та аудиту прямої бюджетної підтримки США, яка від початку повномасштабної війни сягає 23 млрд доларів США. Допомога спрямовувалась на заробітні плати в державному секторі, а це лікарі, вчителі, державні службовці, окрім силових структур, працівники служб надзвичайних ситуацій, та на державну соціальну допомогу. Міністерство фінансів віддане підзвітності та ефективності використання фінансової допомоги від партнерів", — відзначив міністр фінансів Сергій Марченко.
Моніторинг використання допомоги здійснюється за підтримки компанії Делойт Консалтинг, яка реалізує проєкт USAID SOERA, та аудитів з PriceWaterhouseCoopers Ukraine, які забезпечують дотримання узгоджених процедур і перевірку допустимих державних витрат у рамках проєкту PEACE in Ukraine.
У першому кварталі 2023 року Україна отримала 4,3 мільярда доларів від міжнародних партнерів через проєкт PEACE для покриття пріоритетних витрат державного бюджету. Більшість цих коштів, а саме 93%, надійшли у вигляді грантів від Сполучених Штатів Америки. Окрім того, в цю суму також входять 15 мільйонів доларів грантової допомоги від Фінляндії та кредитом на суму 272 мільйони доларів від Світового Банку.
Загальний обсяг державних видатків, які треба буде відшкодувати в рамках цього проєкту, склали 171,9 мільярда гривень. Ці кошти спрямували на соціальну підтримку, зокрема допомогу внутрішньо переміщеним особам, житлові субсидії, оплату праці медичних працівників та вчителів, а також заробітні плати рятувальників ДСНС. Детальніше, куди пішли кошти:
У рамках угоди про співпрацю зі Світовим банком виплати відбуваються на основі щомісячних звітів. Перед тим, як зробити виплату уряду Україну, Світовий банк проводить аудит видатків. Такий механізм гарантує цільове використання коштів на надання основних державних послуг населенню України. Ці дії забезпечують прозору політику у використанні фінансової підтримки.
Декілька днів тому Мінфін повідомляв, що до державного бюджету України надійшло близько 390 млн дол. США від Японії у межах проєктів Світового банку. Ця підтримка складається з грантової частини коштів на суму 89,8 млн дол. США в рамках "Екстреного проєкту надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України" (ARISE) та частини коштів позики обсягом 300 млн дол США в рамках проєкту "Інвестиції у соціальний захист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності" (INSPIRE).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.