Зеленський провів переговори зі Столтенбергом напередодні засідання Ради Україна-НАТО: подробиці

Зокрема вони обговорили стан виконання ініціатив щодо постачання снарядів

Зеленський і Столтенберг
Зеленський подзвонив Столтенбергу. Колаж: Інформатор

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Він підтвердив скликання на запит України позачергового засідання Ради Україна – НАТО, яке відбудеться вже цієї п’ятниці, 19 квітня.

Про це глава держави повідомив у Telegram. Переговори з генсеком Альянсу відбулися у середу, 17 квітня.

Відомо, що засідання відбудеться на рівні міністрів оборони. Водночас Зеленський подякував Столтенбергу та партнерам за швидку реакцію. Крім того, заявив, що наша держава потребує негайних кроків для посилення протиповітряного захисту. 

Крім того, український лідер поінформував генсека НАТО про ранковий удар російських окупантів по лікарні у Чернігові та наслідки російського терору для української енергетики. Вони також обговорили стан виконання ініціатив щодо постачання снарядів для України.

Засідання Ради Україна-НАТО

Ще 14 квітня Зеленський порівняв єдність союзників з їхніми діями у захисті України від Росії після атаки Ірану на Ізраїль. Зокрема, він висловив жаль з приводу того, що боротьба з терором не є однаковою, коли йдеться про життя ізраїльтян та українців. Глава держави пообіцяв обговорити це питання із партнерами найближчим часом. Пізніше ж зауважив, що Ізраїль не є членом НАТО, і не треба було нічого такого, як активізація п'ятої статті. Але ніхто не побоявся бути втягнутим у війну, як це часто говорять, коли йдеться про допомогу Україні. Напередодні у зверненні Зеленський наголосив, що Україна зробить запит на скликання засідання Ради Україна – НАТО щодо захисту неба, постачання ППО, відповідних систем і ракет.

Генсек НАТО Йенс Столтенберг сказав на пресконференція у Брюсселі, що засідання Ради "Україна - НАТО" відбудеться 19 квітня. Там планується обговорити питання постачання систем протиповітряної оборони та снарядів для Києва у контексті її оборонної потреби.

Нагадаємо, що всі ключові союзники України підтримують варіант надати офіційне запрошення країні до НАТО. Проте є дві країни, які вважаються партнерами України, але насправді виступають проти її запрошення до Альянсу. Це Сполучені Штати Америки та Німеччина.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube