«Запроси мене» – пісня, що переносить у часи шкільних дискотек, коли музика говорила за нас, а випадковий погляд міг означати все. Це історія двох людей, які бояться зізнатися у своїх почуттях, але мріють про цей танець.
У цій ситуації потрібно поширювати лише офіційну інформацію
В інтернеті з 24 лютого розповсюджують фейки про донорство крові, які покликані посіяти паніку та страх серед українців. Такі дописи сприяють тому, що сотні літрів крові доводиться віддавати на утилізацію, а також це витрачає час українців.
Про це повідомила представниця організації "ДонорUA" Людмила Лінник, передає Інформатор.
Вона зазначила, що цей фейк поширюють, лише змінюючи назву міста.
Лінник пояснила, чому це шкідливо:
"1. Раз багато поранених, значить все погано, ми програємо/нас зливають/капєц/паніка/ зневіра. Кому це на руку? Правильно. Ворогові.
2. Кров має термін придатності 28-42 дні. А донор може її здавати раз у 60 днів. Крові можна заготувати рівно стільки, скільки можна законсервувати та перелити. Процес забору, тестування і зберігання крові дуже дорогий. В умовах війни треба берегти ресурс, а не відправляти сотні літрів крові на утилізацію, яка теж дорога. Тому донорів розвертають під центром крові і відмовляються брати в них кров. Які шанси, що цей донор прийде вдруге, коли буде дійсно потрібно? Нульові... Кому це на руку? Так, ви вже знаєте. Ворогові.
3. Ми з ДонорUA воюємо з цими фейками з 24 лютого. Чому? Бо люди сотнями їдуть у центри крові, обривають телефони, пакуються в автобуси та їдуть з віддалених сіл в центр крові рятувати поранених хлопчиків, яких і близько нема, знову ж витрачаючи ресурс, час, гроші, бензин, якого і так нема, для того, щоб приїхати в центр крові та отримати відмову, бо - див. пункт 2. Ну і так, це вигідно лише ворогові"
Лінник додала, що хороші справи для донорства можна робити. Для цього потрібно поширювати офіційну інформацію від МОЗ або "ДонорUA" та пропонувати людям реєструватися в резерв, щоб їх могли викликати, коли кров буде справді потрібна.
Зокрема, такий фейк почали поширювати після ракетного удару рашистів по торговому центру у Кременчуці. У міністерстві зазначили, що запасів крові в місті та області достатньо, а додаткові донації не потрібні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.