Долар та євро подешевшали після вихідних - НБУ оновив курс валют на понеділок, 9 вересня

Як змінився курс валют в Україні станом на 9 вересня 2024 року

Курс валют
Курс основних валют, встановлений Національним банком України на понеділок, 9 вересня 2024 року

Національний банк України встановив офіційний курс валют на понеділок, 9 вересня. Долар знизився у ціні на 7 копійок, євро також подешевшало. Відповідні дані опубліковані на сайті НБУ.

За даними регулятора, долар займає позицію з показником 41,01 гривні. Це на 7 копійок менше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас євро, згідно з офіційним курсом, становить 45,55 гривні. Він впав у ціні на 3 копійки.

Курс валют на 9 вересня:

  • Долар - 41,01 гривні;
  • Євро - 45,55 гривні;
  • Польський злотий - 10,64 гривні;
  • Швейцарський франк - 48,65 гривні;
  • Юань - 5,79 гривні.

Варто враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу "Мінфін", станом на 9 вересня в середньому купівля долара відбувається за курсом 41,30 гривні, а продаж - 41,37 гривні. Що стосується євро, то в середньому купівля відбувається за курсом 45,80 гривні, а продаж - 46,00 гривні.

Які події в Україні вплинуть на курс

На валютний ринок впливатимуть місцеві події, але знову ж таки пов'язані з міжнародними структурами. Про це йдеться в огляді "Мінфіну". МВФ проводить зараз непрості тижневі переговори з Урядом щодо виконання «домашніх завдань» Україною для отримання нового траншу в 1,1 мільярда доларів. І ключове для Фонду — перебіг реформ, шляхом чого закриватимуться поточні бюджетні витрати країни та внутрішні джерела покриття витрат на армію, що зросли на додаткові 500 мільярдів гривень. Не секрет, що Фонд говорить про збільшення податкового навантаження для покриття цього дефіциту бюджету, а також обговорюватиметься питання щодо курсової політики Нацбанку. Це психологічно тиснутиме на український валютний ринок цього тижня, особливо, якщо новини з переговорів не будуть оптимістичними для гривні. Додатково, як завжди, на настрої учасників торгів впливатимуть також події на фронтах, ситуація з енергогенерацією та частота обстрілів України. Спрацює цими днями й те, що клієнтам банків необхідно зараз забезпечувати та фінансувати свої поточні господарські операції.

Особливо будуть активними аграрії, яким треба як покривати свої гривневі витрати на збір урожаю, так і вже незабаром розпочинати новий посівний період. Ця група клієнтів була все помітнішою на ринку з продажу валюти вже з минулого тижня. І вона ж стане основною групою продавців валюти і цими днями, оскільки підвищена потреба в гривневих ресурсах все більше штовхає саме агроекспортерів до розпродажу всього валютного виторгу, що їм надходить. Якщо раніше вони все ж таки намагалися витрачати валюту зі своїх рахунків тільки після того, як у них закінчувалися кошти на гривневих рахунках, то тепер вони працюють з продажу валютного виторгу практично «з коліс». Це дещо полегшить цього тижня роботу з підтримки гривні на міжбанку Нацбанку, хоча й не надто знизить суми ЗВР, які зараз витрачає регулятор на підтримку гривні. Причина — зростання валютних витрат найбільших державних та приватних енергокомпаній на відновлення енергогенерації після останніх обстрілів української критичної інфраструктури Росією.

До позитиву, який вплине на валютний ринок цього тижня, можна віднести й прогнозоване зростання ЗВР України станом на 01.09.2024 року внаслідок надходження близько 8,4 мільярда доларів міжнародної допомоги у серпні. Ділові ЗМІ та аналітики називають рівень резервів на 1 вересня в межах близько 42 мільярди доларів. Тож чекаємо від НБУ гарних новин у цьому питанні. Новина про успішне завершення Україною реструктуризації своїх зовнішніх зобов'язань перед західними кредиторами на суму понад 20,5 мільярда доларів і скорочення при цьому зовнішньої заборгованості країни на близько 9 мільярдів доларів — безперечно, також буде позитивною для нашого ринку. Але вже безпосередньо на прогнозований рівень котирувань не вплине, оскільки цей сценарій вже закладений усіма гравцями до своїх розрахунків щодо перспектив курсу гривні на найближчий час. Тому, загалом цього тижня валютний ринок України продовжить вочевидь штормити за євро (здебільшого шляхом міжнародних чинників) і спокійніше ми переживемо всі коливання за доларом (тут внутрішні чинники та інтервенції Нацбанку зможуть суттєвіше нівелювати всі атаки на гривню).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube