Завдяки кращій збалансованості ринку в серпні чистий продаж іноземної валюти НБУ знизився до 2,7 млрд доларів
Попит на валюту в Україні в серпні 2024 року знизився. У результати зміна курсу долара за останній місяць була мінімальна. Про це повідомляє Макроекономічний та монетарний огляд НБУ за вересень 2024 року.
«Збалансованість валютного ринку в серпні дещо поліпшилася з огляду на незмінні обсяги пропозиції іноземної валюти за одночасного зниження попиту як на міжбанківському, так і на готівковому сегментах», — йдеться в огляді.
Як зазначили в НБУ, збереженню стійкої ситуації та поліпшенню курсових очікувань сприяли зрушення у питаннях отримання міжнародної фінансової допомоги.
Обмінний курс гривні коливався в обидва боки під впливом ринкових чинників, незначно девальвувавши за місяць. Різниця між готівковим та офіційним курсами не перевищувала 1%, скоротившись наприкінці серпня до 0,4%, йдеться в огляді. Завдяки кращій збалансованості ринку в серпні чистий продаж іноземної валюти НБУ знизився до 2,7 млрд доларів, повідомили в НБУ.
Національний банк продовжує вивчати доцільність впровадження української цифрової валюти та аналізує її можливості в грошовій системі. Українці зможуть обирати зручний спосіб розрахунків без обмежень, оскільки е-гривня виступатиме доповненням до наявних фінансових інструментів, а не повною їх заміною. Про це розповів голова Національного банку Андрій Пишний інтерв’ю LIGA.net.
У 2018 році було проведено перший закритий пілотний проєкт, до якого звичайні споживачі не мали доступу. Працівники Нацбанку та кілька компаній тестували механізми використання е-гривні, зокрема для роздрібних платежів. Наступним етапом стане друге тестування, яке заплановано на 2024 рік.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.