«За нинішніх обставин говорити про припинення вогню просто нереалістично»
«Каштан»- оновлена версія такої важливої композиції. Сьогодні вона звучить по-новому — через рок, через біль і надію, через серце. Це пісня про наші міста. Про людей. Про мрію, яка не зникає… навіть під звуками сирен.
Долар не змінився, а євро впав у ціні та коштує 40,40 гривень
На середу, 26 липня, Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс долара на рівні 36,56 гривні. Він залишився незмінним. Ціна євро зупинилася на рівні 40,40 гривні.
Про це свідчать дані на сайті регулятора. Порівняно з попереднім банківським днем євро впав у ціні 18 копійок.
Фіксація курсу гривні позитивно впливає на стан міжнародних резервів. А це наразі чи ненайголовніше для України з огляду на критичну залежить від міжнародних донорів. Про це у коментарі "24 каналу" розповів фінансовий аналітик Василь Невмержицький.
Водночас директорка департаменту казначейських операцій Юнекс Банку Анна Золотько зазначила, що за останній рік було багато змін на готівковому ринку, і ринок 12 місяців тому і зараз – два абсолютно різні ринки.
"Усю другу половину минулого року попит на іноземну валюту дуже суттєво перевищував пропозицію, а дефіцит банкнот іноземної валюти через зруйновану логістику, призвів до дуже сильного зростання вартості долара на готівковому ринку", - сказала Золотько.
Відтак на піку долар сягнув 42,7 гривні за долар. Тобто різниця з офіційним курсом перевищувала 16%. Водночас банкірка додала, що зараз, для порівняння, вона становить трохи понад 1%. Крім того, зростання готівкового курсу підсилювало девальваційні очікування та призводило до додаткового зростання вартості іноземної валюти. Як писав Інформатор, банкіри покращили очікування щодо динаміки інфляції та курсу долара.
Якщо підсумувати, то станом на кінець липня ринок фіксує стабільно позитивне сальдо операцій фізосіб з іноземною валютою. Попит на придбання доларів та євро суттєво скоротився, а готівковий курс впритул наблизився до котирувань міжбанківського валютного ринку.
Раніше ми писали, що Нацбанк ввів в обіг нову банкноту 1000 гривень. Крім того, після націоналізації Сенс Банку бюджет втратить до 5 мільярдів гривень від грального бізнесу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.