Що буде з курсом долара та інфляцією в Україні: прогнози банкірів

Банкіри покращили очікування щодо динаміки інфляції

Курс долара та інфляція в Україні
Прогнози банкірів щодо курса долара та інфляції в Україні

В Україні інфляційні та курсові очікування продовжують покращуватись. Банкіри оновили прогнози. У липні прогнозують курс гривні протягом наступних 12 місяців на рівні 40,54 гривні за долар.

Про це повідомили у пресслужбі НБУ. Банкіри у липні прогнозують курс гривні протягом наступних 12 місяців на рівні 40,54 гривні за долар. Крім того, фінансові аналітики очікують на курс 39,54 гривні за долар (прогноз за червень), населення України - 39,66 гривні за долар (дані за червень), а керівники підприємств - 40,43 гривні за долар (травень).

Курсові очікування 
Курсові очікування 

Банкіри також покращили очікування зростання споживчих цін у наступні 12 місяців до 13,6% із 17,4% у квітні. Фінансові аналітики очікують на інфляцію 13,5% (прогноз за червень), населення України - 14,0% (дані за червень), а керівники підприємств - 15,7% (травень).

Інфляційні очікування
Інфляційні очікування

Чого очікувати від курсу на прийдешньому тижні

На думку Андрія Шевчишина і Олега Пендзина, головною новиною цього тижня може стати зниження Нацбанком облікової ставки, тобто відсотків річних, під які НБУ позичає гривню комерційним банкам. Зараз облікова ставка дорівнює 25%. За їхніми оцінками, ставку можуть зменшити на 3-5%.

"Безпосередньо це не впливає на курс готівкової гривні, та очікування зниження може викликати на тижні помітні коливання курсу, адже чим нижча облікова ставка, тим дешевша гривня і, відповідно, дорожчий долар", - роз’яснив Шевчишин.

А от фіксований курс долара, швидше за все, залишиться й надалі, вважає Пендзин. Це стане додатковим фактором стабільності гривні. Олександр Охріменко взагалі не прогнозує до 27 липня якихось кардинальних рішень від НБУ, та є, на його думку, певні "але".

"Зараз все всіх влаштовує, міжнародна фінансова допомога Україні виконується повністю, тому регулятору нема сенсу щось міняти. Однак непокоїть те, що "чорний ринок" зараз активно скуповує валюту. Можливо, для заробітку фінансові спекулянти спробують розхитати курс на очікуванні змін", - впевнений Охріменко.

Раніше ми писали, що Нацбанк ввів в обіг нову банкноту 1000 гривень. Крім того, після націоналізації Сенс Банку бюджет втратить до 5 мільярдів гривень від грального бізнесу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube