Долар ще трохи зріс, євро подешевшало - НБУ встановив курс валют на четвер, 19 вересня

Як змінився курс валют в Україні станом на 19 вересня 2024 року

Курс валют
Курс основних валют, встановлений Національним банком України на четвер, 19 вересня 2024 року

Національний банк України встановив офіційний курс валют на четвер, 19 вересня. Долар зріс у ціні на 4 копійки, євро навпаки подешевшало. Відповідні дані опубліковані на сайті НБУ.

За даними регулятора, долар займає позицію з показником 41,45 гривні. Це на 4 копійки більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас євро, згідно з офіційним курсом, становить 46,10 гривні. Воно впало у ціні на 2 копійки.

Курс валют на 19 вересня:

  • Долар - 41,45 гривні;
  • Євро - 46,10 гривні;
  • Польський злотий - 10,80 гривні;
  • Швейцарський франк - 49,12 гривні;
  • Юань - 5,85 гривні.

Варто враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу "Мінфін", станом на 19 вересня в середньому купівля долара відбувається за курсом 41,70 гривні, а продаж - 41,80 гривні. Що стосується євро, то в середньому купівля відбувається за курсом 46,41 гривні, а продаж - 46,60 гривні.

Долар у 2025 році може здивувати

Ймовірно, що наступного року курс гривні до долара тяжітиме до позначки у 45 гривень. Є прогнози, що ціна може навіть перетнути таку позначку та рухатися до 46 гривень за валюту. Однак навіть якщо усі валютні прогнози здійсняться, то суттєвих стрибків ціни не варто очікувати, адже коливання відбуватимуться повільно. Банкір Тарас Лісовий у коментарі "24 каналу" зауважив, що у проєкті держбюджету на наступний рік закладено середньозважений курс аж на рівні 45 гривень за долар. Як він пояснив, цілком можливо, що впродовж 2025 року, залежно від обставин, курс може варіюватися в проміжку декількох гривень. 

"Однак це лише проєкт і корективи цілком можливі. Водночас є прогнози від світових фінансових інституцій, згідно з якими курс долара очікується саме на рівні 45 – 45,8 гривні", - вказав Лісовий.

За словами Лісового, залежатиме курс від базових факторів, як і цьогоріч. Йдеться про макрофін, стратегію регулятора, інфляцію, попит/пропозицію на валюту. Вагомий фактор – це воєнний. Тому озвучений курс будемо вважати "базовим", бюджетним орієнтиром, який поки варто сприймати як гіпотезу, – пояснює банкір.  

Водночас Лісовий додає, що можуть бути й "пікові" місяці, коли курс зростатиме відразу на 1 – 2%. Наприклад, цьогоріч це були квітень, травень та липень. Але ринок сподівається, що загальна ситуація буде досить зваженою.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube