У Трампа пояснили, що поточна ситуація не означає, що в майбутньому з Росією будуть поводитися не так, як з іншими країнами
Президент США Дональд Трамп не ввів нові мита проти Росії. Цього не відбулося, оскільки нині тривають переговори щодо закінчення російсько-української війни. Таку заяву зробив директор Національної економічної ради Білого дому Кевін Гассетт.
За його словами, поточна ситуація не означає, що в майбутньому з РФ поводитимуться "зовсім інакше, ніж з будь-якою іншою країною". Про це він сказав в інтерв`ю ABC News.
"Очевидно, що переговори з Росією та Україною тривають, і я думаю, що президент ухвалив рішення не змішувати ці два питання", - підкреслив Гассетт.
Водночас щодо України мита все ж були запроваджені. Хоча Гасетт заявив, що "несправедливо" цього робити під час перемовин.
"Ви б буквально порадили піти й викласти на стіл цілу купу нових речей посеред переговорів, які впливають на життя багатьох американців, українців і росіян? Ви б не стали цього робити... Не варто вкидати щось нове в ці переговори прямо посеред них. Це просто несправедливо", - сказав він.
Після того, як Трамп оголосив нові тарифи на імпорт, фондові ринки різко впали у четвер, 3 квітня. Це може загрожувати світовій економіці рецесією. Наразі золото досягло рекордного максимуму, а от долар значно впав.
Також 3 квітня ціни на нафту продовжують активно знижуватися. Вони прискорили своє падіння до 7%. І все це - після введення масштабних торгових мит президентом США Дональдом Трампом.
Нагадаємо, 2 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про введення масштабних мит на американський імпорт. За указом Трампа, додаткові мита будуть в різних розмірах для різних країн. Зокрема, для Китаю - 34%, а для Європейського союзу - 20%.
Щодо України, то мита для нас становлять 10%. Водночас торгівельні мита Дональда Трампа оминули Росію. Вашингтон пояснив це тим, що санкції США вже "перешкоджають будь-якій значущій торгівлі". Однак Америка продовжує торгувати з РФ більше, ніж з такими країнами, як Маврикій чи Бруней, що потрапили до списку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.