Долар дешевшає, а євро стрімко летить вгору: НБУ встановив офіційний курс валют на 6 листопада

Як змінився курс валют станом на 6 листопада

НБУ оновив курс валют на 6 листопада
Обмін валюти

Національний банк України встановив офіційний курс валют на понеділок, 6 листопада. Згідно з даними регулятора, американський долар стає дешевшим, проте європейська валюта йде вгору. Стало відомо, що відбувається в пунктах обміну валют.   

Така інформація з'явилася на офіційному порталі Національного банку України. Зазначається, що курс долара США встановлено на рівні 36,17 гривні. Це на 10 копійок менше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас курс євро встановлено на рівні 38,73 гривні. Це на 6 копійок більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем.   

Курс валют на 6 листопада:

  • Долар США - 36,17 гривні;
  • Євро - 38,73 гривні;
  • Польський злотий - 8,71 гривні;
  • Швейцарський франк - 40,21 гривні;
  • Юань - 4,95 гривні.     

При цьому важливо пам'ятати, що в пунктах обміну валют ціни можуть значно відрізнятися від офіційних даних регулятора. За інформацією порталу Мінфін, 6 листопада купівля долара США в середньому відбувається за курсом 37,63 гривні, а продаж - 37,75 гривні. При цьому в середньому купівля євро відбувається за курсом 40,15 гривні, а продаж - 40,35 гривні. 

Що буде далі з курсом валют

Раніше Кабінет міністрів України скоригував прогноз щодо споживчої інфляції. Така інформація з'явилася в доопрацьованому проєкті Державного бюджету на 2024 рік. Якщо раніше урядовці "закладали" прогноз курсу в 41,4 гривні за долар, то тепер вирішили зменшити його до 40,7 гривні за долар. Це значить, що, за прогнозом уряду, девальвація гривні буде нижчою, ніж раніше передбачалося.

Також раніше заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло зазначав, що міжнародна фінансова допомога - це один з факторів, завдяки яким гривня зміцнюється. Йдеться і про позики, і про гранти. Ці кошти, пояснив експерт, вливаються в український ринок, а значить - насичують попит на валюту на міжбанківському ринку. Також однією з причин зміцнення гривні восени є пожвавлення експорту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube