Доходи криптомайнерів побили рекорди: скільки видобувачі біткоїну заробили за останні 13 років

Читать на русском

Дохід криптомайнерів перевищив $50 млрд

Читать на русском
Криптовалюта
На криптовалюті почали заробляти з 2010 року

Дохід криптомайнерів перевищив $50 млрд

Криптомайнери знову побили власні рекорди заробітку. За даними аналітиків, з 2010 року їхні прибутки від транзакційних комісій і нагород перевищили позначку у $50 млрд. Таким чином, їхній дохід майже на 40% перевищив їхні витрати.

Як зазначають експерти криптоаналітичної компанії Glassnode, аби заробити стільки грошей, йдеться про $50,2 млрд, майнери витратили $36,6 млрд. Тобто чистий прибуток, не такий вже й великий, лише $13,6 млрд, а маржа прибутку – 37%.  

Попри витрати майнерів та їхню вразливість до падіння курсу біткоїна, в довгостроковій перспективі видобувачі першої криптовалюти все одно залишаються в плюсі.

Проєкт Ordinals та його вплив на біткоїн

Водночас мережа першої криптовалюти починає відчувати наслідки проєкту Ordinals, який  з'явився в січні 2023 року та дозволяє розміщувати NFT у блокчейні Bitcoin без використання окремого токена. Це вдарило по привабливості транзакцій – станом на 2 травня одноденна ковзна середня ставка комісії за транзакцію в мережі біткоїну досягла максимуму з липня 2021 року, склавши $6,91.

Зазначимо, майнери цілком можуть заробити більше завдяки комісії за транзакції, однак остання може стати фактором, який стимулюватиме майнерів зберігати блоки майнінгу, а через це їхні винагороди за блоки скорочуватимуться вдвічі під час наступного «хавенінгу». Простими словами,«хавенінг» — це штучний процес зниження швидкості вироблення нових монет. Через високу волатильність криптовалют рішення купувати той чи інший актив, майнери, приймаються виключно на свій страх і ризик, оскільки передбачити ціну валюти неможливо. 

Про головні упередження щодо криптовалюти, радимо почитати тут.

Також нагадаємо, що нині майнити стало трохи безпечніше, оскільки Нацполіція та ФБР закрили дев'ять нелегальних сервісів для обміну криптовалюти.

А ще, раніше Інформатор писав, про те як чоловік хотів стати менеджером обміну криптовалюти, а отримав борги по кредитах. А ще про те, як криптовалютна "компанія" надурила українців, які потім програли суд. Про те чому так трапилося та як не потрапити в халепу — дізнавайтеся за посиланням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.