Головна
Життя
12:47, 15 Серпня
Информатор UA

Интро

Лише три птахи долітають до Південного полюсу.Це південнополярний поморник, а також два види буревісників антарктичний та сніговий.Саме останній птах вважається найпівденнішим у світі, адже він не лише залітає вглиб континенту, а й гніздує там. Про це повідомляєіз посиланням наНаціональний антарктичний науковий центр. Снігові буревісники можуть облаштовувати гнізда на відстані до 200 км від узбережжя та на висотах до 3 тисяч метрів.Зокрема, оселяються на нунатаках скелях, що виступають над поверхнею льодовика. Часто обирають прогріті сонечком заглибини чи невеликі печери. Ще одна цікава особливість цього "рекордсмена" він повністю білий, а чорні в нього лише очі та дзьоб. Довжина близько 40 см, а вага до пів кілограма. "Життя снігових буревісників нерозривно пов'язане з морськими акваторіями, де вони харчуються. Полюбляють криль, кальмарів, молюсків, дрібну рибу.Однак на відміну від бакланів, за їжею не пірнають, а дістають її з поверхні води чи криги", - розповідають полярники. До речі, інколи поїсти сніговим буревісникам допомагають кити: коли ці велетні пірнають, від них утворюється вир, на поверхню якого "викидає" багато крилю. Саме ним і ласують птахи. "На нашому острові Галіндез снігові буревісники не гніздують, тож влітку побачити їх тут майже неможливо (вони дуже прив'язані до створених гнізд і не змінюють їхні місця). А от взимку, коли ці птахи кочують в пошуках їжі, якраз можна спостерігати їхній граційний політ над "Вернадським" (фото нижче)", - кажуть полярники. Фото: Сергій Глотов Фото: Сергій Глотов Фото: Сергій Глотов Фото: Сергій Глотов Нагадаємо,станції "Академік Вернадський" для вивчення іоносферивстановили спеціальні антени. Крім того,криголам здійснив перший рейс до Антарктиди. Такожписав, для чогополярники станції "Академік Вернадський" їздять на сусідні острови. Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна

До Південного полюсу долітають лише 3 птахи: що відомо про одну з них

Читать на русском
До Південного полюсу долітають лише 3 птахи: що відомо про одну з них

Цей птах не лише залітає вглиб континенту, а й гніздує там

Лише три птахи долітають до Південного полюсу. Це південнополярний поморник, а також два види буревісників – антарктичний та сніговий. Саме останній птах вважається найпівденнішим у світі, адже він не лише залітає вглиб континенту, а й гніздує там.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

Снігові буревісники можуть облаштовувати гнізда на відстані до 200 км від узбережжя та на висотах до 3 тисяч метрів. Зокрема, оселяються на нунатаках – скелях, що виступають над поверхнею льодовика. Часто обирають прогріті сонечком заглибини чи невеликі печери. Ще одна цікава особливість цього "рекордсмена" – він повністю білий, а чорні в нього лише очі та дзьоб. Довжина – близько 40 см, а вага – до пів кілограма.
"Життя снігових буревісників нерозривно пов'язане з морськими акваторіями, де вони харчуються. Полюбляють криль, кальмарів, молюсків, дрібну рибу. Однак на відміну від бакланів, за їжею не пірнають, а дістають її з поверхні води чи криги", - розповідають полярники.
До речі, інколи поїсти сніговим буревісникам допомагають кити: коли ці велетні пірнають, від них утворюється вир, на поверхню якого "викидає" багато крилю. Саме ним і ласують птахи.
"На нашому острові Галіндез снігові буревісники не гніздують, тож влітку побачити їх тут майже неможливо (вони дуже прив'язані до створених гнізд і не змінюють їхні місця). А от взимку, коли ці птахи кочують в пошуках їжі, якраз можна спостерігати їхній граційний політ над "Вернадським" (фото нижче)", - кажуть полярники. 
Фото: Сергій Глотов

 

Фото: Сергій Глотов

 

Фото: Сергій Глотов

 

Фото: Сергій Глотов

Нагадаємо, полярники станції "Академік Вернадський" для вивчення іоносфери встановили спеціальні антени. Крім того, криголам «Ноосфера» здійснив перший рейс до Антарктиди.

Також Інформатор писав, для чого полярники станції "Академік Вернадський" їздять на сусідні острови

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.