До курячих яєць в Україні підготували нові вимоги: що зміниться?

Читать на русском

Яйця сортуватимуть за класом та вагою відповідно до європейських стандартів

Читать на русском
До курячих яєць в Україні підготували нові вимоги: що зміниться?
Фото: Agravery

Яйця сортуватимуть за класом та вагою відповідно до європейських стандартів

В Україні підготували проєкт закону, який змінює вимоги до сортування  та продажу курячих яєць. Він передбачає, що курячі яйця в Україні сортуватимуть, маркуватимуть та упаковуватимуть за європейськими стандартами. Нові правила почнуть діяти від 1 січня 2028 року. Аграріїв запрошують до обговорення законопроєкту. 

Законопроєкт «Про затвердження Вимог до курячих яєць» опублікували на сайті Міністерстві аграрної політики та продовольства України. 

Що зміниться?

У проєкті закону вказують, що перед продажем курячі яйця сортуватимуть за двома принципами: клас і вага. Відповідно до цього формуватимуть їхню ціну.  Зазначається, що у яєць класу А шкаралупа має бути чистою та непошкодженою, жовток – малорухливим, а також не може бути сторонніх запахів.

При цьому яйця класу А поділять за вагою:

  • S («малі»): яйця, вага яких не перевищує 53 г.
  • М («середні»): яйця, вага яких становить 53 г і більше, проте менше 63 г;
  • L («великі»): яйця, вага яких становить 63 г і більше, проте менше 73 г;
  • XL («дуже великі»): яйця, вага яких становить понад 73 г.

Нововведення також стосується штампування яєць, маркування транспортної тари для яєць, контейнерів для промислових яєць. Якщо людина захоче купити яйця поштучно, їй повинні надати повну інформацію про цей товар.  

 У Мінагрополітики зазначають, що новий проєкт  розробили з урахуванням законодавчих актів Європейського Союзу. Зокрема, Регламенту Європейського Парламенту, який встановлює спеціальні гігієнічні правила для харчових продуктів тваринного походження.

Що було раніше?

Яйця помітно подорожчали за рік. Згідно з даними Держстату у листопаді ціна десятка яєць становила 63,33 гривні. За даними "Мінфіну", на початку грудня 2022 року ціна на яйця в магазинах склала 74,2. У жовтні ціна зросла на 60,5%. Експерти стверджують, що це сталося через зниження поголів’я птахів та знищення підприємств на території бойових дій. На ціні яєць також позначились перебої з постачанням електроенергії через ракетні обстріли росіян.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.