У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
За даними Мінфіну, середня ціна на яйця складає 74 гривні
Перебої зі світлом впливають на ціни різних категорій товарів. Зокрема, мова йде про яйця. Їхня вартість може змінитися до Нового року.
Про це розповів економіст Ілля Несходовський. Він прогнозує, незначне здорожчання через перебої зі світлом.
"Наприклад, якщо говорити про яйця, де у структурі собівартість електроенергії є значною, то це відповідно може призвести до того, що ціна на яйця може незначно збільшитися до Нового року", - сказав Несходовський.
Якщо ж говорити про товари, де електрика потрібна, щоб їх зберігати, наприклад, для роботи морозильних камер, холодокомбінатів, то в цьому випадку зворотна ситуація. Тут питання не здорожчання електроенергії, а питання відсутності енергопостачання.
"Як результат, вони зараз намагаються продати свою продукцію, і тому по цій категорії товарів може бути незначне здешевлення", - пояснив Несходовський.
За його словами, йдеться про намагання збільшити відповідну пропозицію на ринку. Адже зберігати так довго продукцію, як раніше, вони не можуть.
"Але надалі, наприклад в кінця січня, на початку лютого, коли буде нестача цих продуктів, це призведе до здорожчання", - зазначив Несходовський.
Щодо інших товарів, оскільки є можливість перейти на альтернативні джерела використання електроенергії, то замість того, щоб використовувати централізоване енергопостачання, використовуються генератори. Водночас вартість ціни електроенергії, яку виробляє генератор, є суттєво вищою, ніж ціна електроенергії, яка поставляється.
"Як результат, в структурі собівартості, в залежності від тої питомої ваги, наприклад якщо це 10%, а подорожчання вдвічі, то на ці товари можна очікувати подорожчання приблизно на 5%", - пояснив Несходовський.
Наприклад, що стосується овочів і фруктів, то ціни на них залишаться приблизно такі ж самі. Тому, що там в структурі собівартості електроенергія для того, щоб їх зберігати, є незначною, вона суттєво не вплине і тут є достатньо велика конкуренція.
"Якщо ж говорити про заморожену рибу та інші заморожені продукти, то тут може бути подвійна тенденція. Той, хто не зможе працювати, буде скидати товар на ринок, продавати і, відповідно, зменшувати закупки. Той, хто перейшов на генератори, у нього вартість буде збільшуватись", - сказав Несходовський.
Щодо інших продуктів, які не залежать від електроенергії, наприклад, алкоголь, інші напої, які не потребують холодильних камер, то ціна на них залишиться на рівні початку зими, особливих коливань тут не спостерігатиметься.
За прогнозом Інституту аграрної економіки, до Нового року можуть подорожчати такі категорії товарів: різні види м’яса – на 7–10%, молоко та асортиментний ряд молочної продукції – на 10–15%, зокрема на молоко пастеризоване жирністю до 2,6 % – до 40 гривень за літр, Також підвищаться ціни на овочі борщового набору – до 15–20%, хліб та соняшникову олію – до 10%.
Нагадаємо, в Україні зміняться ціни на гречку. Крім того, в Україні піднімуться ціни на овочі.
Також Інформатор писав, що у Нацбанку пояснили прискорення інфляції в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.